מהו הליך פונדקאות בחו”ל ומה כרוך בכך?

אם אתם שוקלים פונדקאות מעבר לים, יש כמה נושאים חשובים שתצטרכו לשקול לפני שתמשיכו להליך פונדקאות בחו”ל.

בדיוק כפי שהייתם בוחנים היטב את התנאים והחוקים הכרוכים בתהליך של פונדקאות בישראל, חשוב שתבינו היטב את התהליך והחוקים הכרוכים בפונדקאות בינלאומית, את הסיכונים וההתחייבויות הכרוכים בה ולמה בכלל עליכם לצפות לפני חתימה על כל סוג של חוזה פונדקאות בינלאומית.

אם אתם מעוניינים להביא לעולם ילד באמצעות פונדקאות, אנו ממליצים לכם לשוחח לעומק עם סוכנות פונדקאות ישראלית המציעה שירותי פונדקאות בחו”ל, במידה ואתם מעוניינים לצאת למסע פונדקאות במדינה זרה. סוכנות פונדקאות איכותית ומקצועית יכולה לתת לכם את המידע המדויק ביותר עבור תהליך הפונדקאות, את כל דרישות שתצטרכו לעמוד בהן וכל מידע שימושי אחר שאתם צריכים.

כדי לתת לכם מושג טוב יותר במה כרוכות תוכניות פונדקאות בינלאומיות, הכנו לכם את המדריך הבא.

פונדקאות בישראל

אם אתם תושבי מדינת ישראל, ייתכן ויהיה קל יותר להשלים הליך פונדקאות מקומית מאשר הליך פונדקאות בחו”ל. לא רק שהנסיעות והתקשורת יהיו קלים יותר, אלא שהחוקים המסדירים פונדקאות בישראל נאכפים היטב ומובנים היטב על ידי אנשי מקצוע העוסקים בתחום הפונדקאות בישראל, בהם עורכי דין מקומיים.

אחד היתרונות הבולטים של ביצוע פונדקאות בארץ הוא השתתפות קופות החולים של ההורים המיועדים ושל הפונדקאית בחלק מהטיפולים הכרוכים בתהליך. מכיוון שפונדקאות בישראל מוגדרת היטב בחוק הפונדקאות הישראלי, היא אינה מאפשרת ביצוע של פונדקאות ללא בדיקות קפדניות וללא אישור של ועדת אישורים מיוחדת העוסקת בתחום הפונדקאות. לעומת זאת, במדינות מסוימות בהם נערכים הליכי פונדקאות, עשויות להתבצע התקשרויות מפוקפקות עם פונדקאיות שאינן במסגרת החוק או שמהוות בעיה אתית.

כיום פונדקאות בישראל מאפשרת לזוגות ויחידים הטרוסקסואליים והומוסקסואליים לעבור הליך פונדקאות בארץ, מה שמייתר את הצורך של זוגות הומוסקסואליים לנסוע למדינות מרוחקות על מנת להביא לעולם ילד משלהם.

אם אתם בוחנים ביצוע הליך פונדקאות בחו”ל, חשוב לבדוק שמדינת היעד מאפשרת ביצוע פונדקאות המותאם לסטטוס האישי והזוגי שלכם. מדינות רבות אינן מאפשרות לבצע הליך פונדקאות עבור גברים וזוגות הומוסקסואליים ולכן חשוב לבדוק היטב האם מדינת היעד תאפשר לכם בכלל לעבור הליך פונדקאות בשטחה. 

פונדקאות בחו”ל להורים המיועדים

אם אתם מעוניינים לעבור הליך פונדקאות במדינה אחרת, שימוש בסוכנות פונדקאות ישראלית עם ניסיון במדינת היעד, היא האפשרות הטובה ביותר עבורכם. סוכנות הפונדקאות “סורמום” פיתחה תכניות פונדקאות מקיפות וקפדניות במגוון מדינות אחרות ומאפשרת להורים המיועדים לקבל ליווי מלא וצמוד לאורך כל התהליך במדינה בה מבוצעת הפונדקאות, וכן לקבל את כל השירותים הכרוכים בתהליך ברמה הגבוהה ביותר.

כיצד נראה הליך פונדקאות בחו”ל?

פונדקאות בינלאומית דומה בבסיסה לפונדקאות בארץ. עליכם לעבור את אותם שלבים של סקר, התאמה, העברת עוברים, שלבי הריון ולידה בבית החולים. ישנן מדינות בהן מערכת החוקים אידיאלית עבור פונדקאות, שכן התהליך מוסדר היטב ומגן על זכויותיהם של ההורים המיועדים. בדומה לישראל, במרבית המדינות מותרת פונדקאות הריון בלבד (הריון פונדקאי ללא קשר גנטי של הפונדקאית לעובר). עם זאת יש מעט מדינות בהן מותרת גם פונדקאות בה הפונדקאית היא גם תורמת הביצית, כך שיש קשר גנטי בינה לבין העובר.

בעוד שבישראל פונדקאיות אינן יכולות לקבל תשלום עבור השירות שלהן אלא רק כיסוי הוצאות רפואיות ועלויות נוספות הכרוכות בהריון ובלידה, במדינות אחרות ניתן תשלום לפונדקאית עבור הליך הפונדקאות. הפיצוי הזה יוצר לעיתים היצע גבוה יותר של נשים המעוניינות להיות פונדקאיות במדינת היעד מאשר בישראל. משום כך, לא פעם הליך פונדקאות בחו”ל יהיה מהיר יותר מאשר הליך פונדקאות בארץ, אשר כרוך פעמים רבות בהמתנה ממושכת עד למציאת הפונדקאית המתאימה.

בהיעדר הבנה של חוקי הפונדקאות השונים במדינות זרות, חשוב לקבל ליווי צמוד ורציף של סוכנות פונדקאות ישראלית. הסוכנות פועלת באופן ישיר מול מרכזים רפואיים מתקדמים, מול מאגרי פונדקאיות ותורמות ביציות במדינות היעד ומעניקה ליווי משפטי, רפואי ופסיכולוגי שוטף.

מומלץ שלא לעבור הליך פונדקאות בחו”ל ללא סוכנות פונדקאות מקצועית ובעלת ניסיון רב בפונדקאות במדינת היעד, שכן חוסר הבנה בחוקים המקומיים עשוי להפוך את הליך הפונדקאות ללא חוקי ולפגוע במעמד היילוד, בזכויות ההורים המיועדים ובתהליך כולו. 

באמצעות סוכנות פונדקאות מקצועית כמו “סורמום”, אתם תעבדו עם עורך דין שיטפל ביעילות בכל הסוגיות המשפטיות הכרוכות במעמדכם כתושבי חוץ. עורך הדין יבטיח שתוכלו לקחת בבטחה את תינוקכם הביתה לאחר הלידה. אנשי מקצוע מיומנים מטעם החברה יהיו שם לצדכם בכל שלב בדרך לניהול התקשורת ביניכם לבין הפונדקאית הפוטנציאלית שלכם, ללא קשר למרחק או להבדלים באזור הזמן.

חוקי פונדקאות במדינות זרות

במדינות רבות מחוץ לישראל, פונדקאות היא פרקטיקה שנויה במחלוקת – במיוחד במדינות שבהן היא אינה מוסדרת היטב. חשוב שתשקלו רק מדינות שבהן פונדקאות חוקית עבור הליך הפונדקאות שלכם, כדי לא רק להגן על עצמכם ועל הפונדקאית אלא גם על התינוק שיוולד מהתהליך הזה.

סוכנות הפונדקאות הבינלאומית שתבחר צריכה להיות מנוסה בחוקי מדינת היעד. חשוב לדעת שחוקי הפונדקאות הבינלאומיים השתנו מאוד והפכו מגבילים יותר עם השנים; מה שחוקי במדינה אחת, ייתכן שלא יהיה חוקי במדינה אחרת. לכן חשוב במיוחד שתעבדו עם עורך דין מנוסה בהליכי פונדקאות, שכן אתם צריכים לוודא שאתם משלימים כל שלב בתהליך באופן חוקי.

לפונדקאות בישראל ישנם יתרונות רבים אך לעיתים משתלם יותר לעבור פונדקאות בחו”ל, שכן במדינות מסוימות עלות התהליך נמוכה מאשר בארץ והיצע הפונדקאיות ותורמות הביציות גבוה יותר, מה שמאפשר ביצוע הליך מהיר יותר. סוכנות הפונדקאות “סורמום” פועלת במגוון מדינות ומציעה להורים המיועדים ליווי מלא וצמוד לאורך כל תהליך הפונדקאות ועד הסדרת מעמדו של היילוד בארץ. 

למידע נוסף על הליכי פונדקאות בארץ ובחו”ל, היכנסו לבלוג שלנו.