מימון פונדקאות: מהן העלויות הכרוכות בהליך פונדקאות וכיצד ניתן לממן אותו?

הרחבת המשפחה שלכם באמצעות פונדקאות היא מסע הכרוך במחיר רגשי וכלכלי לא קטן. עבור מרבית האנשים, כיסוי עלויות הפונדקאות דורש תכנון וארגון מקדימים. ההורים המיועדים יכולים לתכנן את מסע הפונדקאות שלהם במשך מספר שנים.

כמו מסע הפונדקאות עצמו, גם האופן שבו תחסכו ותממנו את הליך הפונדקאות הוא אישי וייחודי לכם. עם זאת חשוב שתדעו שעל אף העלויות הגבוהות הכרוכות בביצוע התהליך כולו, ישנן אפשרויות טובות ואיכותיות אשר יכולות לאפשר לכם לבצע הליך פונדקאות בעלויות נמוכות יותר כמו בחירה בביצוע הליך הפונדקאות במדינה אחרת.

כמה בכלל עולה הליך פונדקאות?

עלויות של הליך פונדקאות סטנדרטי המבוצע בישראל נע בסביבות 250 אלף ש”ח. פונדקאות בישראל נחשבת יקרה במיוחד אך יקרה ממנה היא פונדקאות בארצות הברית אשר עשויה לעלות בין 100,000- 165,000 דולר (לא כולל הפריה חוץ גופית) ובהתאם לשירותים שתצטרכו.

עם זאת ישנן מדינות אשר מאפשרות לבצע הליך פונדקאות מלא ואיכותי בעלויות נמוכות יותר. אחד היעדים המומלצים והמבוקשים ביותר לפונדקאות בעלות נמוכה יחסית הוא גיאורגיה, שם טווח המחירים לתהליך הוא 30,000 – 40,000 דולר.

עליכם לדעת כי בנוסף לעלויות הסטנדרטיות ישנם שירותים אשר עשויים ליקר את התהליך. במידה ואתם זקוקים רק לפונדקאית וישנה אפשרות להשתמש בביצית ובזרע שלכם (ההורים המיועדים) או במידה וכבר נוצרו עוברים ואתם רק זקוקים להליך הפריה בפונדקאית – עלויות הליך הפונדקאות יהיו נמוכות יותר.

ישנן 4 קטגוריות של עלויות להליך הפונדקאות שלכם:

  • עמלות מקצועיות
  • תשלום לפונדקאית ותרומת ביציות
  • הוצאות רפואיות וביטוח
  • עלויות של הפריה חוץ גופית

עלויות הליך הפונדקאות יכולות להשתנות בהתאם לסוג תוכנית הפונדקאות שתבחרו. חלק מתוכניות הפונדקאות הן מקיפות יותר וכוללות מגוון שירותים כגון סיוע משפטי וניהול נאמנות. תוכניות פונדקאות אחרות להורים המיועדים הן יותר בהתאמה אישית: ההורים המיועדים יכולים לבחור את השירותים שהם דורשים למסע שלהם כדי ליצור אישית תוכנית.

תוכנית הפונדקאות שתבחרו תהיה תלויה בצרכים הספציפיים שלכם במסע הפונדקאות שלכם וכמה מהמסע אתם רוצים לנהל בעצמכם לעומת בחירה בניהול מקיף של סוכנות פונדקאות בישראל בכל שלב בתהליך.

סוכנויות מסוימות מספקות רק שירותי ניהול מקצועי של התהליך, בעוד שאחרות כוללות את ניהול התהליך בתוספת תמיכה משפטית. הקפידו לקרוא היטב את הפרטים, במיוחד כאשר משווים עלויות של תהליך פונדקאות בסוכנויות השונות.

למה הליך הפונדקאות יקר כל כך?

העלויות עבור הליך פונדקאות גבוהות מכיוון שיש כל כך הרבה אנשי מקצוע המעורבים בכל שלב בתהליך, כולל הפריה חוץ גופית, אנשי מקצוע בתחום המשפטי, פסיכולוגים ושירותי רפואה. בנוסף, העלויות כוללות את הטיפול הדרוש לפונדקאית במהלך ההריון והלידה, כמו גם את הצורך בניהול המסע כולו מתחילתו ועד סופו.

סוכנויות פונדקאות איכותיות מנוסות בכל הכרוך בהליכי פונדקאות כך שהן מבינות מה נדרש בכל שלב, כיצד לעבוד עם מרפאות הפריה חוץ גופית, כיצד לנהל את כספם של ההורים המיועדים ואת הצרכים המשפטיים כדי להגן באופן מיטבי על ההורים המיועדים.

איך תוכלו לממן הליך פונדקאות?

כאשר ההורים המיועדים מתחילים לאסוף מידע על אפשרויות הפונדקאות השונות ולקבוע אם הם רוצים להשתמש בסוכנות פונדקאות או לא – נשאלת השאלה: איך אנחנו יכולים להרשות לעצמנו לממן הליך פונדקאות?

אז איך בדיוק מתכוננים לתשלום עבור פונדקאות ומהן אפשרויות מימון פונדקאות העומדות לרשותכם? אספנו עבורכם מספר דרכים שונות שיסייעו לכם במימון התהליך.

זכרו, אין שני מסעות זהים כמו שאין שני זוגות זהים של הורים מיועדים. מה שמתאים לזוג אחד לא בהכרח יהווה את האפשרות הטובה ביותר עבור אחרים.

הנה 4 רעיונות שיעזרו לכם להיערך למימון הליך פונדקאות:

שתפו את הסיפור שלכם עם אחרים

פונדקאות היא הדוגמא האולטימטיבית של אנשים שעוזרים לאנשים. על ידי פתיחות לגבי כוונתכם לעבור הליך פונדקאות אתם עשויים לזכות בתמיכה של בני משפחה וחברים. ישנם מקרים בהם בני משפחה וחברים תרמו להורים המיועדים כדי לסייע במימון ההוצאות הכרוכות בתהליך. גם אם חברים ובני משפחה לא יכולים לסייע לכם כלכלית, התמיכה הרגשית והעידוד של האנשים החשובים לכם ביותר יכולים להפוך את המסע שלכם להורות להרבה יותר קל.

תוכלו גם לשתף את הסיפור שלכם בפרויקט מימון המונים בו אנשים זרים יוכלו לתרום עבור מימון תהליך הפונדקאות שלכם. יתכן ותופעו לגלות עד כמה אנשים שמחים לסייע לאחרים להגשים את חלומם ובמיוחד כאשר החלום הוא על הורות. 

התחילו לחסוך לאורך זמן

מרבית ההורים המיועדים מגיעים לסוכנות הפונדקאות לאחר תקופה של מחשבה ומחקר מדוקדקים. כל דבר קטן עוזר. חלק מההורים המיועדים מפרישים לחיסכון “תשלום פונדקאות” מדי חודש כאמצעי לחסוך כסף. ככל שתוכלו להתחיל מוקדם יותר, כך תחסכו יותר לאורך זמן.

שקלו את אפשרויות המימון שלכם

ייתכן שתוכלו לקבל הלוואות מבנקים, קרנות השתלמות או הלוואות חברתיות כדי לכסות את עלויות תהליך הפונדקאות. חשוב להשוואות בין ההלוואות השונות ולבחון את תנאי ההחזר והריביות המוצעים לכם. במידה ויש ברשותכם קרן השתלמות, מומלץ לבדוק אפשרות של לקיחת הלוואה על חשבון הקרן בריבית נמוכה במיוחד. 

בדקו את הביטוחים הרפואיים שלכם

בדקו את זכויותיכם הרפואיות בכל הנוגע להליכי פוריות. אם יש ברשותכם ביטוח בריאות פרטי, זה הזמן לבחון האם הוא יכול לסייע במימון חלקים מהתהליך. 

תוכניות הפונדקאות של מרכז “סורמום” יסייעו לכם לעבור את הליך הפונדקאות שלכם באופן הטוב והבטוח ביותר בשלל מדינות בעולם, תוך קבלת השירותים הרפואיים והמשפטיים הטובים ביותר לאורך כל התהליך ועם ליווי צמוד לאורך הדרך.

אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ויחד נוכל לתכנן את תהליך הפונדקאות האידיאלי עבורכם בהתאם לצרכים ולהעדפות שלכם.