fbpx

עלות פונדקאות ואפשרויות המימון

הבאת ילד לעולם באמצעות הליך פונדקאות עשויה להיות הדרך היחידה עבור זוגות חשוכי ילדים, או זוגות חד מיניים, להגשים את חלומם להפוך להורים. הפונדקאות על מרכיביה השונים היא הליך שאינו זול כלל וכלל. אין ספק אמנם כי העלויות הגבוהות מתגמדות מול הגשמת החלום לילד משלכם, אך שאלת העלויות ואפשרויות המימון שלהן צריכה להיות אחד מהשיקולים הנלקחים בחשבון בעת קבלת ההחלטה.

עלויות הפונדקאות במדינות שונות

את הפונדקאות ניתן לבצע בארץ או בחו”ל. היעדים בחו”ל הפתוחים כיום עבור זוגות המעוניינים בכך מצויים במדינות מזרח אירופה, בעיקר באוקראינה ובגאורגיה, או בארצות הברית ובקנדה. עלות ביצוע הליך הפונדקאות בישראל עשויה להתחיל ב-260 אלף שקל. בגאורגיה עלות ההליך עומדת על כ-187 אלף שקל ובארצות הברית העלות היא הגבוהה ביותר שיכולה להמיר עד לחצי מיליון שקלים. המחירים משתנים עקב מורכבות המקרה ודרישות הלקוח.

כיצד נקבע עלות פונדקאות ומדוע העלויות הן כה גבוהות ומשתנות בין מדינה למדינה?

  • שכר האם פונדקאית. שכר האם הפונדקאית הוא המרכיב הראשי והגבוה ביותר מתוך העלות הכוללת, שכן יש לתגמל אותה בנדיבות. השכר שלה מבטיח את פרנסתה במהלך כל תקופת ההיריון וכן פיצוי על תופעות לוואי גופניות ונפשיות שהיא עלולה לסבול מהן בעקבותיו. שכר הפונדקאית והעלויות השונות שלה משתנים בין מדינה למדינה.
  • שירותים רפואיים. הליך הפונדקאות דורש את ביצוען של פעולות רפואיות רבות הכוללות בדיקות ואבחונים שונים, שאיבת ביציות והפרייתן, החזרת עוברים ובדיקות שונות הנדרשות במהלך מעקב ההיריון. ישנה חשיבות רבה לביצוע הפעולות הרפואיות הללו על ידי רופאים מומחים בתחום הפריון והלידה, שהם בעלי ניסיון רב בהיריון ולידה פונדקאית. בנוסף, חשוב לבצען במרכזים הרפואיים המובילים והמנוסים ביותר בתחום. אלה מבטיחים כי ההליך יעבור בהצלחה מרבית וישיג את התוצאות הטובות ביותר שאפשר. בשל כך, שכר הרופאים, אנשי המקצוע והמרכזים הרפואיים הלוקחים חלק בהליך מהווה גם הוא חלק ניכר מהעלות הכוללת של הפונדקאות.
  • ליווי ושירותים לוגיסטיים של סוכנות מקצועית. יש לקחת בחשבון כי ליווי מקצועי ובעל ניסיון לכל אורך הדרך מהווה אמנם עלות נוספת, אך הוא יחסוך עבורכם זמן, טרטורים, מתח ודאגות רבות, העשויים להכביד עליכם ולהקשות על ההליך כולו.
  • עלויות נוספות. עלויות אלה נגזרות מתשלומים שוטפים שלא תמיד ניתן לדעת או להעריך מראש. הן כוללות הוצאות שוטפות של האם הפונדקאית לצורך נסיעה לבדיקות, קניית ביגוד המתאים להיריון, תרופות או תכשירים להקלה על תופעות לוואי של ההיריון ועוד. הן כוללות גם טיסות ואירוח של ההורים המיועדים במדינות בחו”ל, הטסת עוברים מוקפאים ועוד, ומשתנות בהתאם למסלול הפונדקאות שנבחר והמדינה שבה הוא מתבצע.
  • ליווי משפטי. הליווי המשפטי מהווה גם הוא חלק מחישוב העלות הכללית, אך יש בו כדי לסייע רבות, בעיקר לאחר לידת התינוק בחו”ל, אז הוא מסייע לזירוז תהליכים הקשורים בהטסת היילוד לארץ ורישומו החוקי כאזרח במדינה.

אין ספק שמדובר בהליך שאינו זול כלל וכלל, אך כאשר העלות מפורטת למרכיביה השונים ניתן לתכנן ביתר קלות את גיוס המשאבים הדרושים.

סורמום מציעה ללקוחותיה תכניות מימון בהתאמה אישית

אנו מאמינים כי לכל אחד ואחת הזכות להגשים את חלומם ולחוות הורות ומודעים לכך שהעלויות הגבוהות עשויות להוות מכשול עבור זוגות רבים. אנו מציעים ללקוחותינו תכניות מימון שונות, המותאמות לצרכים וליכולות האישיים של כל זוג, פועלים להשגת תנאי המימון הטובים ביותר עבורכם ומייעצים בנוגע לאפשרויות המימון והחזרי ההוצאות העומדים לרשותכם.

למידע נוסף אודות אפשרויות המימון.

למידע נוסף אודות החזר הוצאות על ידי הביטוחים המשלימים.

למידע נוסף אודות פונדקאות בארץ ובעולם

Back to Top
Product has been added to your cart