כמה עולה פונדקאות בארצות הברית וכיצד ניתן לממן את התהליך?

תהליך משותף עם נשאית הריון, הנקראת גם פונדקאית, כרוך בסידור שבו הפונדקאית נושאת ויולדת ילד לזוג או אדם יחיד.

מכיוון שהאלטרנטיבה הזאת להקמת משפחה הינה יקרה, על ההורים המיועדים להתחיל לחסוך לשם כך מוקדם ככל האפשר או למצוא מקורות מימון. כיום ישראלים יכולים לעבור הליך פונדקאות בארץ או בשלל מדינות ברחבי העולם. ארצות הברית נחשבת לאחד יעדים הטובים ביותר לביצוע הליך פונדקאות אך לבחירה באופציה הזאת יש תג מחיר לא קטן. 

משום כך הכנו לכם מדריך שיעשה לכם סדר בכל הקשור להליך פונדקאות בארצות הברית ולעלויות הכרוכות בו. 

נתחיל מההתחלה – מהי בכלל פונדקאית? 

נשאית הריון או פונדקאית, היא אישה הנושאת ויולדת ילד עבור זוג, יחיד או יחידה. ההתקשרות מול הפונדקאות יכולה להיעשות באופן עצמאי ופרטי אך במרבית המקרים ההתקשרות נעשית דרך סוכנות המתמחה בהליכי פונדקאות ומלווה את ההורים המיועדים ואת הפונדקאית לאורך כל התהליך על כל מה שכרוך בו.

העובר שהפונדקאית נושאת אינו קשור אליה מבחינה גנטית. במקום זאת, הוא מושתל ברחמה באמצעות הליך פוריות הנקרא הפריה חוץ גופית, והוא עשוי להגיע מהאם המיועדת או מתורמת ביצית.

מהי העלות של הליך פונדקאות בארצות הברית?

אחת השאלות הגדולות ששואלים אנשים ששוקלים ביצוע הליך פונדקאות מעבר לים היא – כמה עולה פונדקאות בארצות הברית?

עלות הליך פונדקאות בארצות הברית נעה בין 100,000 ל-150,000 דולר. העלות הכוללת יכולה לטפס גם ל-300,000 דולר או יותר אם ניסיונות ההפריה הראשונים לא יצליחו או שההורים המיועדים יחליטו לממן הריונות מרובי עוברים.

העלות של הליך פונדקאות כוללת את ההוצאות על הפריה חוץ גופית, בתוספת עמלות עבור הזמן והשירותים של הפונדקאית, הוצאות משפטיות ועמלות סוכנות.

להלן כמה עלויות פונדקאות סטנדרטיות שההורים המיועדים צריכים לצפות מראש:

  • עמלות סוכנות
  • עמלת פונדקאית
  • שירותי בריאות
  • עלויות ביטוח
  • הוצאות משפטיות
  • הוצאות שונות

עמלות סוכנות

מרפאות הפוריות אינן אחראיות על מציאת הפונדקאית לתהליך. משום כך מרבית האנשים אשר פונים להליך פונדקאות עושים זאת דרך סוכנות המתמחה בפונדקאות במדינת היעד. הסוכנות מאפשרת להורים לבחור את הפונדקאית המתאימה ביותר לצרכיהם והעדפותיהם ולבצע את ההתקשרות מולה באופן מסודר ומוקפד.

סוכנות “סורמום” למשל, מעניקה שירותי פונדקאות מקצועיים ואיכותיים בארץ ובעולם ובפרט בארצות הברית. ההורים המיועדים יכולים לבחור את הפונדקאית המועדפת עליהם מתוך מאגר פונדקאיות הפועלות מול הסוכנות ולאחר הסכמות כלליות בין הצדדים, הסוכנות מלווה את ההורים המיועדים באמצעות סיוע משפטי איכותי ליצירת הסכם התקשרות מוקפד ומפורט ששומר על האינטרסים של ההורים המיועדים לאורך כל התהליך. 

עמלת פונדקאית

מכיוון שהליך הפונדקאות מצריך מהאישה הפונדקאית לעבור הליכים רפואיים מורכבים ולשאת הריון ולידה כדי שתוכלו להרחיב את המשפחה שלכם, הפיצוי הניתן לפונדקאית עבור הליך מסוג זה עשוי להיות גבוה ולרוב נע בין  $30,000 עד $50,000.

שירותי בריאות

ההליכים הרפואיים הכרוכים בפונדקאות הם אינטנסיביים ויכולים לכלול בדיקות רפואיות, הליכי IVF, בדיקות הריון והוצאות לידה. פונדקאיות יעברו בדיקות רפואיות, בדיקות דם, זריקות הורמונים וסוללת בדיקות והליכים נוספים. הפריה חוץ גופית לבדה יכולה לעלות 8,000 עד 30,000 דולר ושימוש בביצית של תורמת או בזרע של תורם יכול לייקר את העלויות הללו.

לכן כאשר ניגשים לביצוע הליך פונדקאות בארצות הברית יש לקחת בחשבון את ההוצאות הכרוכות בשירותי הבריאות השונים הנדרשים לאורך התהליך. 

הוצאות משפטיות

פונדקאות היא הליך משפטי מורכב. החוקים משתנים בין מדינות, כאשר חלקם אינם מכירים בחוזי פונדקאות. חשוב לבצע את הניירת המשפטית בצורה נכונה כדי להבטיח שכולם יסכימו בכל הנוגע לאופן התקדמות ההריון, במיוחד אם מתעוררים סיבוכים בלתי צפויים. ההוצאות המשפטיות עשויות להגיע ל-$15,000 עד $20,000.

הוצאות שונות

יש עוד שלל הוצאות שצריך לצפות מראש. דוגמה אחת היא נסיעות עבור הפונדקאית או ההורים המיועדים. עמלות אחרות עשויות לכלול בגדי הריון, אובדן שכר, תשלום עבור חלב אם ודמי ייעוץ.

מהן אפשרויות המימון של התהליך העומדות לרשותכם?

מימון פונדקאות בארצות הברית עשוי להיות לא פשוט כאשר אתם נדרשים להוציא מאות אלפי דולרים מכיסכם הפרטי. עם זאת ישנן מספר אפשרויות שיוכלו לסייע לכם בגיוס ההון הדרוש לכם למימון התהליך:

חיסכון – זוהי האלטרנטיבה הרווחת ביותר. תוכלו להתחיל לחסוך מוקדם ככל האפשר עבור התהליך וליצור תוכנית חיסכון ייעודית לשם כך.

מימון המונים – כיום פרויקטים של מימון המונים הופכים למקובלים יותר ויותר. אנשים רבים שמחים לתרום לאחרים אשר פועלים על מנת להגשים את חלומם וכאשר החלום הוא הרחבת המשפחה, המטרה בהחלט עשוייה לסחוף תורמים רבים שיתגייסו למימון התהליך. 

הלוואות – אם יש לכם קרן השתלמות למשל, תוכלו לקחת הלוואה בריבית נמוכה על חשבון החיסכון בקרן. תוכלו לפנות לגופי מימון שונים ולבקש הלוואה על חלק או על כל הסכום הדרוש לכם לטובת התהליך.

קבלת סיוע מחברים ובני משפחה – זה הזמן לנסות להיעזר באנשים שקרובים אליכם. אם בני משפחתכם או החברים הקרובים שלכם יוכלו לסייע מעט במימון תהליך הפונדקאות ייתכן שתגלו בהקדם שאתם הרבה יותר קרובים ליעד ממה שנדמה לכם. 

מדוע לבחור בביצוע הליך פונדקאות בארצות הברית?

על אף העלויות הגבוהות הכרוכות בהליך פונדקאות בארצות הברית, זהו יעד המבוקש על ידי ישראלים ובמיוחד על ידי זוגות הומוסקסוקאליים. בעוד שמרבית המדינות אינן מאפשרות ביצוע הליך פונדקאות לזוגות הומוסקסואליים, ארצות הברית מקבלת אותם בברכה ומאפשרת ביצוע הליך פונדקאות מוסדר, חוקי ואיכותי שבסופו זוג ההורים הנרגשים חוזרים לביתם עם תינוק חדש. 

סוכנות הפונדקאות “סורמום” מעניקה שירותי פונדקאות בארצות הברית ומלווה את ההורים המיועדים לאורך כל התהליך. ביצוע הליך פונדקאות באמצעות “סורמום” כולל בחירה של הפונדקאית המתאימה ביותר עבורכם מתוך מאגר רחב ואיכותי, מתן סיוע משפטי מקצועי, יצירת הסכם קפדני, שירותי בריאות ופוריות מהטובים בעולם, ליווי לאורך כל ההריון ועד לאחר הלידה והסדרת מעמדו של היילוד בארץ.