האם ניתן לעשות פונדקאות לזוגות חד מיניים בישראל ומהי האלטרנטיבה הטובה ביותר?

פונדקאות מהווה את אחד מהתהליכים להולדת ילדים העומדים לרשות זוגות ויחידים שלא יכולים להביא לעולם ילדים בעצמם. הליך פונדקאות בישראל כפוף לחוקי דת שונים ולכן מותר על פי חוק רק לזוגות הטרוסקסואליים. משום כך לא ניתן לבצע הליך פונדקאות לזוגות חד מיניים בישראל ולכן זוגות הומוסקסואליים נאלצים למצוא אלטרנטיבה אחרת שתאפשר להם להביא לעולם ילד משלהם. 

בעוד שמדינות הנחשבות שמרניות אינן מאפשרות לבצע הליך פונדקאות לזוגות חד מיניים, בארה”ב זוגות חד מיניים מתקבלים בברכה ויכולים להגשים את חלומם להפוך להורים באמצעות פונדקאית. 

מהי בעצם פונדקאות?

פונדקאות הריון מסייעת למי שלא שאינם יכולים להביא לעולם ילד בעצמם להפוך להורים. ההורים המיועדים משתמשים בנשאית הריון (המכונה גם אם פונדקאית) כדי לשאת תינוק ללידה.

פונדקאות היא תהליך ארוך ומורכב המצריך אנשי מקצוע רפואיים ומשפטיים שינחו וילוו באופן מיטבי וצמוד את ההורים המיועדים ויעניקו תמיכה והכוונה לאורך המסע.

איך מתבצע הליך פונדקאות?

באמצעות IVF (הפריה חוץ גופית) נוצרים עוברים במעבדה במרפאת פוריות. לפעמים ההורים המיועדים משתמשים בחומר הגנטי שלהם (זרע וביצית) ולעיתים נדרשת תרומת ביצית או תרומת זרע. במרפאת הפוריות מושתלים 1-2 עוברים בפונדקאית וכאשר ההריון נקלט בהצלחה, היא נושאת ברחמה את התינוק עד הלידה המיוחלת.

פונדקאות בארצות הברית עבור הורים מישראל

פונדקאות בארצות הברית היא דרך בטוחה להגדיל את המשפחה שלכם. כל תהליך הפונדקאות מתקיים בארה”ב – החל מיצירת העוברים במרפאת הפוריות, לכל אורך ההריון של הפונדקאית ועד הולדת התינוק שלכם.

ההורים המיועדים ייסעו בדרך כלל לארצות הברית על מנת ליצור את העוברים שלהם וכדי לפגוש את הפונדקאית ולאחר מכן יחזרו להולדת התינוק החדש שלהם.

ברגע שהתינוק נולד ההורים הטריים יישארו בארה”ב עד להנפקת דרכון (או להנפקת מסמכי נסיעה מישראל). משך הזמן שבו תשהו בארה”ב עם תינוקכם תלוי במשתנים רבים וכולל תיעוד שתצטרכו לספק לרשויות בישראל. לאחר תהליך התיעוד, תהליך הנפקת הדרכון האמריקאי נמשך בדרך כלל מספר שבועות.

מדוע פונדקאות בארה”ב היא הבחירה הבטוחה ביותר?

הנה 3 סיבות שבגינן זוגות הומוסקסואליים צריכים להעדיף פונדקאות בארצות הברית:

1.ילדכם יוגדר כאזרח אמריקאי

כל ילד שנולד בארצות הברית הינו אזרח ארה”ב לכן התינוק החדש שלכם יקבל תעודת לידה בארה”ב ויהיה זכאי לדרכון אמריקאי למטרות נסיעה (בדרך כלל תוכלו לקבל אחד בתוך 24-72 שעות מהגשת הבקשה).

עורכי הדין שילוו אתכם בתהליך הפונדקאות יעשו את העבודה המשפטית כדי לבסס את ההורות שלכם (באמצעות צו טרום לידה, צו לאחר לידה או אולי באמצעות אימוץ הורה שני). אתם תהיו ההורים החוקיים והפיזיים היחידים לפי החוק האמריקאי. על ידי ביסוס זכויות ההורות בארצות הברית תוכלו לנסוע הביתה באופן בטוח ומסודר.

2.הפונדקאיות עוברות בדיקה מלאה ומקבלות את הטיפול הרפואי הטוב ביותר

בארה”ב פונדקאיות נבדקות פסיכולוגית ורפואית לפני העברת עוברים. לתוכנית מתקבלות רק נשים בעלות מסוגלות נפשית, פיזית ורגשית להתמודד עם פונדקאות. כל הפונדקאיות מתגוררות בארצות הברית ויש להן גישה לטיפול הרפואי המתקדם ביותר ולבתי החולים המובילים בעולם. הפונדקאיות נמצאות במצב סוציו-אקונומי יציב ורובן זוכות לתמיכה מלאה של בני משפחה וחברים במהלך הדרך, כמו גם תמיכה מקצועית של עובד סוציאלי מורשה החל משלב החתימה על הסכם הפונדקאות ועד לאחר הלידה.

3.ביטחון כלכלי

בארה”ב כאשר אתם יוצאים למסע פונדקאות, אתם יכולים להיות בטוחים שהכסף שלכם בטוח. הליך פונדקאות בארצות הברית נעשה באופן מסודר ואיכותי ובאמצעות מרכז “סורמום” תקבלו את הביטחון המלא שכספכם בידיים בטוחות ונשמר באופן מבוקר ומפוקח לאורך כל התהליך. 

איך למצוא פונדקאית מתאימה?

זוגות רבים תוהים כיצד ימצאו את הפונדקאית המתאימה ביותר לשאת את ילדם. משום כך אנו בסוכנות “סורמום” מאפשרים לזוגות לבחור את הפונדקאית המתאימה ביותר עבורם מתוך מאגר רחב ואיכותי של נשים פונדקאיות תוך הכוונה מעשית למציאת הפונדקאית המתאימה ביותר עבורם. 

אנו נתאים לכם פונדקאית על פי 3 קריטריונים:

  • התאמה משפטית – האם תוכלו להתאים לתנאים המשפטיים של הפונדקאית?
  • גישות לגביי ההריון והלידה – בחינה של עמדותיכם לגביי דילול עוברים ותנאים להפסקת הריון.
  • התאמה אישית – בהתאם להעדפותיכם.

חשוב שהאם הפונדקאית שתישא את ההריון שלכם, תתאים לכם באופן מדויק. נשים פונדקאיות חייבות לעמוד בדרישות פונדקאות מחמירות על מנת להתקבל לתוכנית הפונדקאיות שלנו.

סינון איכותי של פונדקאיות טרם התאמתן להורים המיועדים עוזר להבטיח מסע מוצלח יותר, עם מיעוט הפסקות ועם התאמה מצוינת אליכם לאורך התהליך.

מהי הדרך הטובה ביותר לביצוע פונדקאות בארה”ב כאשר אתם מתגוררים בישראל?

ניהול הליך מורכב, ארוך ורגיש כמו פונדקאות עשוי להיות עניין לא פשוט כלל במיוחד כאשר הוא נעשה מעבר לים. משום כך הדרך הטובה, הפשוטה והבטוחה ביותר לביצוע פונדקאות בארה”ב הוא באמצעות סוכנות פונדקאות ישראלית אשר מספקת שירותי פונדקאות מלאים בארצות הברית. 

מרכז “סורמום” מעניק לזוגות ויחידים אשר מעוניינים בהליך פונדקאות שירות מקיף הכולל ייעוץ משפטי, טיפול רפואי מתקדם וליווי מקצועי לכל אורך הדרך.

הסוכנות פועלת מול המרכזים הרפואיים המתקדמים ביותר בתחום הפוריות בארה”ב ומספקת שירותים פסיכולוגיים, רפואיים ומשפטיים מצוינים שמעניקים להורים המיועדים שקט נפשי והרגשה שהם נמצאים בידיים בטוחות. 

מרכז “סורמום” מאפשר לזוגות חד מיניים להגשים חלום ולהביא לעולם ילד משלהם באמצעות פונדקאית. דרך הסוכנות ניתן לקבל גם תרומת ביציות לצורך הפריה. הסוכנות מעניקה ליווי והכוונה של בני הזוג למציאת התורמת המתאימה ביותר להעדפותיהם ולאחר מכן במציאת הפונדקאית המתאימה ביותר עבורם, כך שהתהליך כולו יעבור באופן הבטוח והטוב ביותר עד להבאת הילד המיוחל ארצה.