סיבה לאופטימיות: שיעורי הצלחה בפונדקאות

הדרך להפוך להורים היא אחת הדרכים המאתגרות והמרגשות בחיים. עבור זוגות רבים המתמודדים עם בעיות פוריות, הפונדקאות נחשבת לפתרון מבורך שפותח הזדמנות פז  להורות ביולוגית. אף שתהליך הפונדקאות כרוך בלא מעט אתגרים ועלול לארוך זמן רב, כדאי לדעת שיש סיבה טובה לשמור על אופטימיות עם שיעורי הצלחה גבוהים מאוד של תהליכי פונדקאות.

תהליך מורכב עם סיכויי הצלחה גבוהים

פונדקאות צעד אחר צעד

פונדקאות היא פרקטיקה להבאת ילד לעולם, בה אישה זרה (הפונדקאית) נושאת הריון עבור זוגות ויחידים שאינם יכולים לעשות זאת בעצמם. התהליך מיועד במיוחד לאלו המתמודדים עם בעיות פריון או בעיות רפואיות המונעות הריון, כמו גם לזוגות חד מיניים.  

איך זה עובד?

לצורך תהליך הפונדקאות, נוצרים עוברים באמצעות הפריה חוץ גופית (IVF) על ידי שילוב בין ביצית של האם המיועדת או של תורמת לזרע של האב המיועד או מתורם. לאחר ההפריה מבוצעת העברה של העובר או העוברים לרחמה של הפונדקאית, שנושאת אותם עבור ההורים המיועדים.  

לאורך התהליך, הפונדקאית עוברת מעקב רפואי צמוד על מנת לוודא התפתחות תקינה של העובר וההריון, כאשר לאחר הלידה הפונדקאית מעבירה את התינוק החדש לידי ההורים המיועדים שהופכים להיות הוריו החוקיים. 

כיצד הפונדקאות הופכת ממשאלה למציאות?

לפני יציאה למסע הפונדקאות, על ההורים המיועדים לעבור תהליך ייעוץ והערכה ארוך ומקיף. הם עוברים בדיקות רפואיות, מבדקים פסיכולוגיים ורגשיים, וגיבוש היבטים משפטיים וכלכליים השונים. במקביל, גם הפונדקאית המיועדת עוברת הערכה בריאותית, פיזית ונפשית כדי לוודא את התאמתה לתהליך.

לאחר קבלת האישורים לביצוע התהליך והתאמה בין הפונדקאית להורים המיועדים, אפשר להתחיל את תהליך ההכנה להריון. לאורך כל שלבי התהליך – ההכנה להריון, מהלך ההריון והלידה עצמה – הפונדקאית נמצאת תחת מעקב רפואי צמוד כדי להבטיח את בריאותה ואת בריאות העובר. 

אתגרים והכנה נפשית לקראת התהליך

למרות השיפורים הטכנולוגיים והרפואיים, תהליך פונדקאות עדיין כרוך באתגרים תכופים ובהיבטים רגשיים לא פשוטים בדרך להגשמת החלום להורות. חלק מהקשיים הנפוצים הם:  

 • הסיכוי שתהליך ההפריה החוץ גופית לא יצליח
 • סיכון להפלות טבעיות ולבעיות רפואיות במהלך ההריון
 • התמודדות עם משברים והכנה נפשית לקראת השלב הבא 
 • קונפליקטים ואי הבנות עם הפונדקאית בזמן ההריון
 • חששות והתלבטויות לגבי תפקידה ומעמדה של הפונדקאית 
 • היערכות נפשית לקראת הליך המסירה של התינוק

לאור זאת, חשוב מאוד להיערך מראש לתהליך הארוך והמורכב. זוגות רבים עוברים טיפולי הכנה, ליווי נפשי וכלים לניהול מסע הפונדקאות. הדרך אכן מאתגרת, אך הסיפוק שבסופה גדול ומשמעותי.

גורמים המשפיעים על הצלחת הפונדקאות ושיעורי ההצלחה של התהליך

גורמים ביולוגיים ורפואיים משפיעים על ההצלחה

למרות השיפורים הטכנולוגיים, גם בתהליך פונדקאות ישנם מספר גורמים ביולוגיים ורפואיים המשפיעים על שיעורי הצלחה בפונדקאות:

 • גיל התורמת הביולוגית – ככל שהתורמת צעירה יותר, הסיכויים להצלחה גבוהים יותר. גיל התורמת משפיע על כמות ואיכות הביציות שלה. בשנות ה-20 לחיי התורמת, הסיכויים להריון גבוהים יותר.
 • גיל הפונדקאית – גם גיל הפונדקאית משפיע. בדרך כלל ייבחרו פונדקאיות צעירות ובריאות.
 • מצבה הרפואי של הפונדקאית – מצב רפואי מצוין של הפונדקאית יכול להגביר את סיכויי ההצלחה.
 • גורמים גנטיים ורקע ביולוגי – קיימים מצבים גנטיים או רפואיים מסוימים אצל ההורים הביולוגיים העלולים להשפיע לרעה על איכות הזרע או הביציות, ובכך לפגוע בסיכויי ההצלחה. במקרים כאלה, ייבחנו פתרונות חלופיים כמו שימוש בתרומת זרע או ביצית.
 • מצבם הבריאותי של ההורים (התורמים את החומר הגנטי) – גורמים כגיל, משקל, ורקע רפואי משפיעים גם הם על הסיכויים. דאגה לבריאות מיטבית לפני התהליך תגדיל את הסיכוי להצלחה.
 • איכות תהליך ההפריה החוץ גופית – רמת המומחיות של המעבדה והצוות הרפואי בביצוע הפריה חוץ גופית איכותית משפיעה משמעותית על ההצלחה.  
 • סבלנות ואורך רוח לתהליך של ההורים המיועדים.

חשיבות הליווי הרפואי והבחירה במרכז פונדקאות איכותי

בשל המורכבות של תהליך הפונדקאות והגורמים הרבים המעורבים, הבחירה במרכז פונדקאות איכותי וצוות רפואי מומחה הינה קריטית להצלחת התהליך. מרכזי פונדקאות מובילים נוקטים בשיטות וטכנולוגיות מתקדמות, צוותים מקצועיים בעלי ניסיון רב, ומתקנים מצוידים היטב לכל שלב בתהליך.

חשוב להתחשב בניסיונם של הרופאים במרכז, אחוזי ההצלחה שלו, טכנולוגיות המעבדה המשוכללות, ובמדדי שביעות הרצון של ההורים שעברו שם את התהליך.

שיעורי ההצלחה של פונדקאות  

שיעורי ההצלחה בפונדקאות גבוהים יחסית, והם עולים ככל שמתבצעים יותר ניסיונות, כאשר שיעורי ההצלחה עומדים על 90 אחוזים!

הסיכויים גבוהים במיוחד כאשר הפונדקאית והתורמת צעירות יחסית ובריאות. כמו כן, מרכזים מובילים בתחום מצליחים להציג שיעורי הצלחה גבוהים במיוחד בזכות המומחיות והידע העדכני שלהם.  

חשוב לציין כי מדובר בנתונים כלליים, והסיכויים הספציפיים עבור כל זוג משתנים בהתאם למצבם הרפואי הפרטני ושאר הגורמים המעורבים.

סוכנות פונדקאות מגדילה את סיכויי ההצלחה

על מנת למקסם את סיכויי ההצלחה בתהליך, רבים זוגות פונים לקבלת ליווי וסיוע של סוכנויות פונדקאות מנוסות ובעלות מוניטין. הסוכנויות האיכותיות תורמות רבות להצלחת התהליך כולו, החל משלב המיון וההתאמה ועד לליווי לכל אורך הדרך.

סוכנות הפונדקאות סורמום מתגאה בשיעורי הצלחה גבוהים מאוד בקרב זוגות ויחידים רבים הפונים לפונדקאות בארץ ובעולם. בזכות ליווי צמוד לאורך כל התהליך, סיוע משפטי מקצועי ועבודה עם אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום, אנשים רבים זוכים להגשים את חלום ההורות שלהם בתהליך מסודר ובראש שקט. 

איך אנחנו עושים את זה? צרו איתנו קשר ונשמח לספר לכם יותר על שירותי הפונדקאות המתקדמים שלנו. 

שיתוף :

מתעניינים בפונדקאות? נשמח אם תשאירו לנו פרטים ונחזור אליכם במהרה...