בדיקות רפואיות, שכר של אם פונדקאית ותרומת ביציות: הכירו את כל מה שכרוך בהליך פונדקאות

ההחלטה על פונדקאות היא צעד גדול עבור ההורים המיועדים. זו החלטה הכרוכה בתהליך רגשי. אנשים רבים המומים כשהם לומדים לראשונה על המורכבות של המסע,אך בעזרת סקירה כללית זו תוכלו לקבל תמונה ברורה שתהליך פונדקאות וכל מה שכרוך בו.

ראשית, קבעו האם פונדקאות היא הדרך הרצויה עבורכם. עבור הורים לעתיד, אי פוריות, היותם הורה יחיד או זוג להט”ב עשויים לנתב אותם במסלול זה. כדי להחליט, עליכם לשקול את הסיכונים והיתרונות, להבין שזהו תהליך ארוך שעלול להיות לא ודאי ושכרוך בעלויות כספיות לא קטנות.

מכיוון שחוקי הפונדקאות משתנים ממדינה למדינה, כל מי ששוקל פונדקאות חייב לבדוק את חוקי מדינת היעד לגבי התהליך. ההחלטה לא צריכה להתבסס רק על רגש. לכן, זה יכול לעזור לכם לשוחח עם אנשי מקצוע בתחום כדי לקבוע אם פונדקאות היא האפשרות הטובה ביותר למצבם.

הכנה לפונדקאות 

פונדקאות מסורתית כוללת הפריה של ביצית של הפונדקאית בזרע הביולוגי (המיועד) של האב על ידי הליך רפואי הנקרא הזרעה תוך רחמית. בפונדקאות מסורתית הילד יהיה קשור גנטית לאב המיועד ולפונדקאית. האם המיועדת חייבת בדרך כלל לעשות תהליך אימוץ כדי להפוך לאם החוקית של התינוק. זהו תהליך שכרוך בבעיות רגשיות וחוקיות רבות ולכן הוא אסור במדינות רבות כולל בישראל. 

פונדקאות הריון היא קצת אחרת. ביצית נקצרת מהאם הביולוגית (המיועדת) או מתורמת. הביצית מופרית באמצעות זרע מהאב המיועד או מהתורם באמצעות הפריה חוץ גופית במעבדה, ולאחר מכן העובד שנוצר מועבר לפונדקאית. כתוצאה מכך נוצר תינוק שאין לו קשר גנטי לפונדקאית.

אם פונדקאית בישראל רשאית לעבור רק הליך של פונדקאות הריון, ללא קשר גנטי לעובר. 

לקראת ההפריה, תהליך פונדקאות ההריון כולל:

  • הגשת בקשה לפונדקאות מועדת האישורים (כאשר הפונדקאות נעשית בארץ).
  • תזמון בדיקה גופנית (לשני ההורים המיועדים).
  • עבודה עם עורך דין, או באמצעות צוות משפטי של סוכנות פונדקאות.

איתור פונדקאית פוטנציאלית

הפונדקאית חייבת לעבור ראיון, סקירת רשומות רפואיות, בדיקת רקע והערכת עבודה סוציאלית לפני ההתאמה.

התאמות נמצאות על סמך תוכניות הפונדקאות של שני הצדדים. פרופילים נוצרים כדי שהסוכנות תוכל להציג את שתי ההתאמות שעלולות להיות אידיאליות. לאחר מכן ניתן לתאם פגישות עם פונדקאיות פוטנציאליות שנבדקו מראש. לאחר ביצוע התאמה, הפונדקאית עוברת הערכה של בריאות הנפש, כמו גם הערכה רפואית.

לאחר מכן מתקבלת החלטה סופית ונחתם חוזה מסודר באמצעות ייצוג משפטי של כל אחד מהצדדים.

עורכי הדין יבחנו את ההיבטים המשפטיים של התהליך. עורך הדין של הפונדקאית לעתיד יבדוק את החוזה שנוסח על ידי עורך הדין של ההורים המיועדים (לאחר החתימה, היא תתחיל לקבל תשלומים לכיסוי עלויות מוסכמות). שכר של אם פונדקאית משתנה בהתאם למדינת היעד ולשירותים הניתנים בתהליך. עורך הדין דן בזכויות משפטיות, פיצוי לפונדקאית וסיכונים אפשריים עם הורים לעתיד.

לאחר עריכת חוזה משפטי וחתימה על ידי שני הצדדים, נשלח מכתב אישור לסוכנות ולרופא הפריה חוץ גופית, וניתן להתחיל בתהליך ההפריה.

הפריה חוץ גופית

ההכנה לתהליך הפריה חוץ גופית (IVF) מתחילה לאחר חתימת הסכם ההריון. תורמת הביצית, או האם המיועדת, תתחיל במשטר תרופות כדי לעורר את השחלות שלה. הליך הוצאת ביצית מתבצע במרפאת פוריות או במתקן רפואי אחר. לאחר מכן הביציות הקיימות מועברות למעבדה, שם הן משולבות עם זרע ליצירת עובר. לעתים קרובות, העוברים נבדקים גנטית ולאחר מכן מוקפאים לשימוש עתידי על ידי הפונדקאית. כאשר יגיע זמנה של הפונדקאית להתחיל בנטילת התרופות שלה, המרפאה תמסור לה לו”ז מפורט המסביר בדיוק אילו תרופות לקחת מדי יום. לאחר שהפונדקאית תתחיל בתרופות שלה, העברת העובר תהיה כ-3-5 שבועות מאוחר יותר. עובר אחד או שניים ייבחרו על ידי צוות מעבדת ההפריה החוץ גופית והרופא יעביר את העוברים לפונדקאית עם צנתר ארוך.

העובר יתחיל להשתרש כ-2-3 ימים לאחר העברתו לרחם. בבדיקת דם שנערכת 10-14 ימים לאחר העברת העובר ניתן לקבוע האם הפונדקאית נכנסה להריון. אולטרסאונד יתרחש כשבועיים לאחר מכן.

ההליכים להורים המיועדים תלויים במספר גורמים, לרבות שימוש בתורמת ביצית או שימוש בביציות של האם המיועדת. העברת עוברים היא הליך מהיר המבוצע ללא הרדמה. ביקור במרפאה כעבור מספר שבועות מאשר אם החל הריון או לא.

לידת התינוק

תהליך הפונדקאות מסתיים עם לידת התינוק ושחרור הפונדקאית מבית החולים. ההורים המיועדים נוכחים בזמן לידת התינוק אם הוסכם על כך. לאחר מכן, המשפחה והפונדקאית חוזרים כל אחד לביתו.

עבודה עם סוכנות הפונדקאות “סורמום”

מציאת פונדקאית יכולה להיות מאתגרת אבל התהליך שלנו מבטיח שזה יעבור בצורה חלקה תוך יצירת יחסי אמון. תהליך הפונדקאות שלנו כולל סינון מיטבי של פונדקאיות ליצירת התאמה אידיאלית בין הורים המיועדים לפונדקאית.

משום שהליך פונדקאות הינו תהליך ארוך ומורכב מבחינה רגשית ופיזית, ישנה חשיבות גבוהה לעבודה עם סוכנות פונדקאות מקצועית ואיכותית. אנו מספקים ללקוחותינו סיוע משפטי איכותי, ליווי צמוד לאורך כל התהליך ואת השירותים הרפואיים הטובים ביותר. בנוסף אנו מסייעים במציאת תורמת הביציות המתאימה ביותר עבורכם מתוך מאגרים רחבים ואיכותיים בארץ ובשלל מדינות בעולם. 

אם אתם עומדים בפני הליך פונדקאות, אל תישארו לבד. צרו איתנו קשר ונשמח ללוות אתכם לאורך כל התהליך המורכב הזה. אנו מלווים זוגות ויחידים הטרוסקסואליים ולהט”בים ומציעים את הפתרונות הטובים ביותר עבור כל אחד. הסוכנות שלנו פועלת בישראל ובמדינות נוספות ומציעה את השירותים הרפואיים הטובים ביותר בכל מדינה, תוך באמצעות עבודה עם מרכזי הפוריות הטובים ביותר בעולם. לא במקרי סיכויי ההצלחה שלנו גבוהים במיוחד. 

בכל שאלה או בקשה, הצוות המקצועי שלנו נמצא כאן כדי לתת את המענה הטוב ביותר עבורכם.