מדריך לתרומת ביציות – מידע למקבלי התרומה: מהם התנאים לקבלת התרומה וכיצד היא משמשת בתהליך הפריה חוץ גופית?

תרומת ביציות היא תהליך בו התורמת נוטלת תרופות אשר מעוררות את הבשלת הביציות שלה. לאחר מכן בתהליך קצר, הביציות מוצאות מהשחלות של התורמת ומועברות להקפאה או להפריה עם זרע של האב המיועד או של תורם. שלב הוצאת הביציות אמנם קצר, אך הוא מצריך מהתורמת ליטול תרופות למשך כל החודש עד לשלב הוצאת הביציות.

מהן ההשלכות המשפטיות של תרומת ביציות?

בכל מדינה קיימים תנאים משפטיים שונים בנוגע לתרומת ביציות. ילדים שנולדו באמצעות תרומת ביצית אינם נחשבים לילדיה החוקיים של התורמת, על אף הקשר הגנטי אליה. ההורים המיועדים נרשמים כהורים החוקיים של היילודים בכל מסמך משפטי, כמו תעודת הלידה.

פרטים אלה צריכים להיות מצוינים בבירור בכל חוזה לפני תחילת תהליך תרומת הביציות. עבודה עם עורך דין שעוסק בתחום, תסייע להגן על זכויותיכם בתהליך.

מי זכאי לקבלת תרומת ביציות?

נשים בגילאי 18-54 שאינן יכולות להיכנס להריון, וקיימת הצדקה רפואית לשימוש בביציות של אישה אחרת, זכאיות בתנאים שונים לקבלת תרומת ביציות.

מה כרוך בבקשת תרומת ביציות?

על ההורים המיועדים להגיש פניה מסודרת לרופא הפוריות. הבקשה נעשית באמצעות “טופס בקשה לקבלת תרומת ביציות (לנתרמת)”. לטופס יצורפו חוות דעת רפואית מרופא נשים ומרופא משפחה.

כחלק מתהליך קבלת התרומה, ההורים המיועדים יעדכנו את פרטיהם האישיים במאגר המידע ומרשם היילודים. זהותה של התורמת תישאר חסויה וההורים המיועדים לא יקבלו מידע מזהה אודותיה. במקרה שנדרשת תרומת זרע אנונימית לצורך יצירת הריון, יעשה שימוש בזרע של תורם מחו”ל.

כמה עולה תרומת ביציות?

ההורים המיועדים ידרשו לשלם אגרה בסך 10,158 ש”ח עבור קבלת התרומה. עלות תרומת ביצית תשולם לאחר קביעת המועד לביצוע ההשתלה.

על מי חל מימון התהליך?

בישראל חלק ניכר מההוצאות הכספיות הכרוכות בתהליך שאיבת ביציות לתרומה, חלות על קופת החולים. כאשר קבלת התרומה היא מתורמת אנונימית, עלות הטיפול הכוללת שנדרשת להכנת תורמת הביציות חלה על קופת החולים בה חברה מקבלת התרומה. העלויות שחלות על קופת החולים כוללות מימון תרופות, בדיקות, אשפוז, צוות רפואי ועוד.

כאשר מקבלת הביציות מכירה את התורמת – העלויות יחולו על קופת החולים בה חברה תורמת הביציות.

מלבד מימון ההוצאות הרפואיות שחלות על קופת החולים, על מקבלי התרומה לממן בעצמם את הפיצוי הכספי שתקבל התורמת.

כל הסידורים המנהליים שכרוכים בביצוע תהליך שאיבת הביציות, כמו פעילות ועדת האישורים ובדיקת פסיכולוג, יחולו על בית החולים בו נערך תהליך שאיבת הביציות.

כיצד ניתן למצוא תורמת ביציות מתאימה?

כיום נשים, גברים וזוגות ישראלים יכולים לקבל תרומת ביציות בארץ או בשלל מדינות ברחבי העולם. לכל אחת ממדינות היעד יש תנאים משלה. קבלת תרומת ביציות בישראל נעשית באמצעות מאגרי תורמות מסודרים ומפוקחים. סוכנות הפונדקאות “סורמום” עובדת עם מגוון מאגרי תורמות ביציות איכותיים בארץ ובעולם.

אנו מסייעים במציאת תורמת הביציות המתאימה ביותר עבור כל אדם שנזקק לתרומת ביציות.

ישנה חשיבות גבוהה במציאת תורמת ביציות שמתאימה להעדפות ולדרישות של מקבלי התרומה, משום שתורמת הביציות תעביר את המטען הגנטי שלה לתינוק שיוולד מהתהליך.

הריון של האם המיועדת באמצעות תרומת ביצית?

עבור אישה שמסוגלת לשאת הריון אך אינה יכולה להרות מביציותיה, תרומת ביצית היא לרוב דרך מבטיחה להריון. כדי להשיג הריון באמצעות תרומת ביצית, עובר שנוצר עם ביצית של תורמת וזרע מבן זוג או תורם, מועבר לרחם של האם המיועדת באמצעות הליך של הפריה חוץ גופית (IVF). אם העובר השתרש ונקלט בהצלחה ברחם, מבחינה רפואית, אישה תחווה הריון ולידה שאינם שונים מאלה שחווה אישה הנושאת עובר שנוצר מהביצית שלה.

עם זאת, תרומת ביצית יכולה לבוא עם כמה מורכבויות רגשיות נוספות. לרוב, האמהות המיועדות חוששות מהיעדר קשר גנטי ותוהות האם יהיה להן קשר משמעותי לתינוק שלהן. אחרי שעבדנו עם אלפי משפחות שהביאו לעולם ילד באמצעות תרומת ביציות, אנחנו כאן כדי לספר לכם שאמהות היא הרבה יותר מגנטיקה.

חשוב שתדעו שהריון, ללא קשר לאופן שבו הוא מושג, יכול להיות תהליך מאתגר מבחינה רגשית. לכן כדי לסייע לכם לעבור את התהליך באופן נעים וטוב יותר. חשוב להיעזר בליווי של סוכנות מקצועית שתתן לכם את המענה הטוב ביותר לאורך התהליך.

הריון פונדקאות באמצעות תרומת ביציות

במקרים בהם האם המיועדת אינה יכולה להרות, גם לא מביצית של אישה אחרת, או במקרים בהם ההורים המיועדים הם זוג הומוסקסואלי או גבר יחיד, פונדקאות היא האפשרות הטובה ביותר ליצירת הריון והרחבת המשפחה.

תרומת ביצית לפונדקאות נדרשת ליצירת הריון בפונדקאית במקרים בהם לא ניתן להשתמש בביציות של האם המיועדת. תהליך זה מורכב יותר מכיוון שהוא כולל גם את תורמת הביציות וגם פונדקאית אשר לוקחות חלק בהבאת ילד לעולם. על מנת ליצור את ההריון, נדרש הליך של הפריה חוץ גופית בפונדקאית.

הביציות של התורמת מופרות עם זרע של האב המיועד או של תורם והעוברים שנוצרים בתנאי מעבדה, מושתלים ברחמה של הפונדקאית.

גם כאן מדובר בתהליך בעל מורכבות רגשית ופיזית גבוהה ורצוי שההורים המיועדים יקבלו סיוע, הכוונה וליווי צמוד לכל אורך התהליך.

סוכנות “סורמום” מלווה יחידים וזוגות במציאת תורמת הביציות המתאימה ביותר עבורם ולכל אורך הליך הפוריות או הפונדקאות עד ליצירת ההריון המיוחל ולידת התינוק. הסוכנות שלנו מספקת את כל השירותים והכלים הנדרשים להורים המיועדים כמו סיוע משפטי, ליווי מקצועי, מציאת תורמת הביציות והפונדקאית המתאימות ביותר וליווי והכוונה שוטפים לכל אורך הדרך.

אם אתם זקוקים לתרומת ביציות, צרו איתנו קשר ונשמח לסייע לכם במציאת התורמת המתאימה ביותר עבורכם עד להשלמת התהליך.