מדריך ליוצאים למסע פונדקאות – חלק ב’: פונדקאות אלטרואיסטית ועלויות הכרוכות בתהליך

בחלק הקודם של המדריך שלנו, דיברנו על דברים שחשוב לדעת דיברנו על חוקי הפונדקאות השונים במדינות השונות ועל בחירת מומחים שילוו אתכם בתהליך. 

בחלק זה נדבר על מציאת הפונדקאית ותורמת הביציות המתאימות עבורכם, על פונדקאות אלטרואיסטית לעומת פונדקאות מסחרית ומהי בכלל העלות של תהליך פונדקאות.

מצאו את הפונדקאית את תורמת ביציות הנכונות עבורכם

פונדקאית

מערכת היחסים שתהיה לכם עם אם פונדקאית היא ייחודית בקרב האנשים שאיתם תעבדו במהלך המסע שלכם. ערכו היכרות מוקדמת עם הפונדקאית הפוטנציאלית וודאו שאתם אכן רוצים לצאת איתה למסע הפונדקאות שלכם.

אם אתם עובדים עם סוכנות פונדקאות, שאלו על תהליך המיון של של הפונדקאות ועל הסיבות בגינן בחרו להציע לכם את אותה פונדקאית. חלק מסוכנויות הפונדקאות יבצעו בדיקות בריאות, בדיקת רקע פלילי ובדיקות פיננסיות ופסיכולוגיות מקיפות לפני ש”ישדכו” לכם את הפונדקאית. סוכנויות אחרות עשויות לבצע בדיקות מוקדמות חלקיות, וישלימו את התהליך המלא רק לאחר שאתם והפונדקאית שלכם תתנו את הסכמתכם לעבוד ביחד. בדקו את אופן ביצוע התהליך בסוכנות הפונדקאות במדינת היעד ובחרו בסוכנות פונדקאות שתתן לכם את תחושת הביטחון הטובה ביותר בבחירת הפונדקאית המתאימה עבורכם. 

רק שני אחוזים מהנשים שמעוניינות לשמש כפונדקאיות מצליחות להתאים להורים המיועדים. בישראל ישנו סינון קפדני של הנשים שיכולות לשמש כפונדקאיות וישנם כללים ברורים שמגדירים מי יכולה להיו פונדקאית ואילו בדיקות מקדימות היא נדרשת לעבור. תהליך זה מבטיח סיכויי התאמה גבוהים יותר אך גם עשוי להאריך את משך ההמתנה לפונדקאית המיוחלת. בחירת פונדקאית במדינה זרה עשויה להיות מהירה יותר מכיוון שבחלק מהמדינות, תנאי הסף נמוכים יותר או שהפיצוי הכספי גבוה ומושך נשים רבות יותר.

זו אחת הסיבות שחשוב לשוחח עם הפונדקאית הפוטנציאלית על המניעים שלה לביצוע התהליך. פונדקאות אלטרואיסטית, שהיא הפונדקאות היחידה שמותרת בישראל ובמרבית המדינות, עוזרת להבטיח כי שהמניעים של הפונדקאית המיועדת מבוססים על רצון לעזור אחר ולא מתוך מצוקה כספית.

תורמת ביציות

במקרים מסוימים נדרשת קבלת תרומת ביציות על מנת ליצור הריון פונדקאות. למשל כאשר מדובר בגבר יחידני או סוג הומוסקסואלי או במקרים בהם לא לא ניתן ליצור הריון תקין מהביציות של האם המיועדת.

למציאת תורמת הביציות המתאימה, ישנה חשיבות עצומה מכיוון שיהיה לה חלק במטען הגנטי של התינוק. ההורים המיועדים צריכים לבחור את התורמת המתאימה ביותר עבורם על בסיס מאפיינים חיצוניים ומצב בריאותי ופיזי. בישראל ובמרבית המדינות המפותחות קיים סינון קפדני של הנשים אשר מורשות לתרום ביציות. במקרים רבים ההורים המיועדים בוחרים לפנות למאגר תורמות במדינה אחרת. חשוב להכיר את תנאי קבלת התרומה במדינת היעד ולוודא שהתורמות בריאות ומודעות היטב לתהליך על מנת שלא תיגרם עוגמת נפש למי מהצדדים.

הדרך הבטוחה ביותר למצוא את תורמת הביציות המתאימה עבורכם היא באמצעות סוכנות פונדקאות מקצועית ומיומנת שפועלת עם מאגרי תורמות איכותיים בארץ ובחו”ל. 

הבינו את העלויות הכרוכות בתהליך פונדקאות ואת זכויותיכם

אין דרך יפה להגיד את זה – פונדקאות היא דבר יקר והיא תדרוש מכם סכומי כסף גבוהים למדי. מחירו של תהליך פונדקאות מלא משתנה באופן ניכר בין המדינות השונות ובין הפרוצדורות שנדרשות לתהליך. 

יעדי הפונדקאות הפופולריים ביותר בקרב ישראלים הם גיאורגיה, ארצות הברית, קולומביה וקנדה. בעוד שבישראל הליך פונדקאות מלא מתחיל מכ-170 אלף ש”ח ועשוי להגיע ל-300 אלף ש”ח, בגיאורגיה, עלות תהליך הפונדקאות עומדת על כ-170-230 אלף שקל ובארצות הברית העלות היא הגבוהה ביותר ויכולה להאמיר עד ל-150 אלף דולר. כאמור, העלויות עשויות להשתנות בהתאם לפרוצדורות השונות, למספר העוברים, לאופן הלידה ולטיפולים הנדרשים לתהליך. 

שני גורמים עיקריים המשפיעים על העלות הם תרומת ביציות במידה ויש צורך בכך ומספר סבבים של של הפריה חוץ גופית (IVF) שנדרשים על מנת שהפונדקאית שלכם תיכנס להריון.

הוצאות נסיעות, לינה וביטוחים יכולים גם להשפיע על העלות הכוללת, במיוחד עבור הורים שמעוניינים לעבור את תהליך הפונדקאות שלהם במדינה זרה. לכן חשוב לקחת בחשבון את כל העלויות שידרשו לכם להשלמת תהליך הפונדקאות ולא להתפתות רק לתג מחיר נמוך יחסית במדינה זרה, מכיוון שהמחיר הזה עשוי להשתנות בהתאם להוצאות נלוות שתידרשו לשלם. 

הליך פונדקאות בישראל ממומן באופן חלקי על ידי קופות החולים. אם אתם בוחרים לעבור הליך פונדקאות מקומי, כדאי שתכירו את היטב את זכויותיכם ותדעו שמרבית טיפולי הפוריות והוצאות האשפוז והלידה ממומנים על ידי קופות החולים שלכם ושל הפונדקאית. 

החליטו אם אתם רוצים להיעזר בסוכנות פונדקאות, או אם אתם מעדיפים לפעול באופן עצמאי.

פונדקאות עצמאית

מומחים רבים מזהירים מפני ניסיון פונדקאות באופן עצמאי, במיוחד אם הסיבות שלכם הן כלכליות. אם הכל יתנהל באופן מושלם, אול תוכלו לחסוך לעצמכם סכום כסף מסוים, אבל כל פרט קטן שישתבש בדרך עשוי לגרום לבלבול גדול ולהוצאות כספיות נוספות. בפונדקאות עצמאית אתם יודעי איך אתם מתחילים אבל לא יכולים לדעת איך התהליך יתנהל ואיך הוא יסתיים. סוכנות פונדקאות מקצועית ואיכותית יכולה לחסוך לכם את המון כאב ראש ולהעניק לכם יותר שקט נפשי לאורך כל התהליך.

סוכנות פונדקאות

אין פיקוח גלובלי או סט מקיף של תקנים שסוכנויות פונדקאות חייבות לעמוד בהם, מה שאומר שהאיכות של הסוכנויות משתנה מאוד ממדינה למדינה. חשוב לוודא שסוכנות הפונדקאות שאתם בוחרים, בעלת ניסיון עשיר בהליכי פונדקאות ועם סיפורי הצלחה רבים. אם אתם בוחרים לצאת למסע הפונדקאות שלכם בישראל, חשוב לבחור בסוכנות פונדקאות מקומית ובעלת הבנה מעמיקה בתהליכי הפונדקאות בישראל.

אם אתם בוחרים לעבור את הליך הפונדקאות בחו”ל, מומלץ לבחור בסוכנות פונדקאות ישראלי אשר פועלת באופן מקיף ואיכותי במדינת היעד. כך תוכלו לגשר על פערי השפה, החוקים, והתרבות באופן פשוט ונוח. סוכנות פונדקאות איכותית ומקצועית, תדאג לכל הצרכים שלכם לאורך התהליך: למומחי הפוריות הטובים ביותר, לליווי משפטי, לטיפולים נלווים ולהסדרת הזכויות שלכם ושל היילוד.

בדקו את המוניטין של סוכנות הפונדקאות, חפשו חות דעת, שאלו על אופן ביצוע התהליך באמצעות הסוכנות ואל תוותרו על שירות אדיב, קשוב ומקצועי שתוכלו לסמוך עליו. 

סוכנות הפונדקאות סורמום היא אחת הסוכנויות הוותיקות והמקצועיות ביותר בארץ. אנו מעניקים שירותים בארץ ובמגוון יעדים בעולם. 

מוכנים לצאת למסע הפונדקאות שלכם? צרו איתנו קשר ונשמח ללוות אתכם לאורך כל הדרך.