6 דברים שכדאי לקחת בחשבון בעת ​​בחירת חברת פונדקאות או תרומת ביצית

בין אם אתם הורים מיועדים, פונדקאית פוטנציאלית או תורמת ביציות, חשוב לוודא שאתם בידיים טובות כשאתם בוחרים חברת פונדקאות או סוכנות לתרומת ביציות. זכרו שלמרות שההחלטה יכולה להיות לא פשוטה, ישנם מספר גורמים מרכזיים אשר יכולים לעזור לכם לבחור סוכנות פונדקאות או סוכנות לתרומת ביציות באופן מושכל. אחד החלקים החשובים ביותר בתהליך לבחירת סוכנות מתאימה הוא מחקר של האפשרויות העומדות בפניכם. ביצוע מחקר על מספר סוכנויות חשוב להבנת ההצעות השונות של כל סוכנות ועוזר להחליט איזו חברה יכולה להציע לך את השירות הטוב ביותר בהתאם למה שאתם מחפשים.

הבעיה היא, שלא תמיד אנו יודעים מה בכלל לחפש ומה חשוב לבחון בכל סוכנות. לכן הכנו עבורכם רשימה של 6 דברים שכדאי לקחת בחשבון בעת ​​בחירת סוכנות פונדקאות או תרומת ביצית.

זכרו כי ההחלטה הסופית שלכם תשפיע עליכם ועל החוויה שלכם לאורך התהליך כולו אז אל תחששו לקחת קצת זמן בעת ​​ביצוע המחקר הראשוני שלכם על מנת שתוכלו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם.

הנה 5 פרמטרים חשובים שיעזרו לכם במציאת הסוכנות המתאימה ביותר עבורכם:

1. ניסיון עשיר ומגוון

ההיסטוריה של סוכנות הפונדקאות ותרומת הביציות היא אחד הגורמים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון. ככל שעולה הביקוש להליכי פונדקאות ברחבי העולם, כך נוצרו סוכנויות פונדקאות חדשות. ודאו כי לסוכנות שאתם בוחנים יש רקורד עשיר של תהליכי פונדקאות ותרומת ביציות מוצלחים. מציאת סוכנות עם אנשי צוות בעלי ניסיון מעשיר בתחום תעניק לכם תחושת ביטחון, את כל המידע הדרוש לכם ותסייע לכם לאורך כל התהליך.

2. סוכנות בעלת צוות משפטי

בנוסף לשירות הרפואי והליווי השוטף של צוות הסוכנות, תזדקקו לייצוג משפטי. רישום והסדרת הזכויות ההוריות שלכם כלפיי ילוד שנולד בפונדקאות או הגנה על זכויותיכם בתרומה או קבלה של תרומת ביציות מחייבת סיוע משפטי מקצועי ובעל ניסיון עשיר בתחום הפונדקאות ותרומת ביציות וכן הבנה מעמיקה של חוקים ומדיניות במדינות זרות בהם נעשים הליכי הפונדקאות או תרומת הביציות. ודאו שלסוכנות שאתם בוחנים ישנו צוות משפטי מיומן שילווה וידריך אתכם לאורך כל הדרך, גם במדינות זרה בה נעשה התהליך וגם בארץ עם הבאתו של היילוד ארצה ורישומו החוקי.

3. שירות רפואי מתקדם ברחבי העולם

ישנן מגוון מדינות ברחבי העולם אשר מציעו שירותים שונים בתחום של פונדקאות ותרומת ביציות. לכל מדינה יש את החוקים שלה, שירותי הבריאות שלה, נהלים שונים ופרמטרים שונים אשר מהווים שיקול משמעותי לבחירת המדינה המתאימה ביותר לביצוע התהליך. חשוב לבחור בסוכנות פונדקאות או תרומת ביציות ישראלית בעלת הסכמים והתקשרות עם מגוון מדינות שעונות על מגוון צרכים. בנוסף חשוב להקפיד שבכל מדינה יינתנו שירותים רפואיים מתקדמים ומקיפים על מנת שתהיו בטוחים שהפונדקאית והיילוד בידיים בטוחות. 

4. שימו דגש על תקשורת טובה בין הצדדים

לעתים קרובות סוכנויות עם צוות גדול יותר יכולות להקדיש יותר תשומת לב להורים המיועדים, פונדקאיות ותורמות ביצית. ללא קשר לגודל הסוכנות, תקשורת רציפה היא חלק חשוב מניסיון מוצלח. ודאו שהסוכנות שאתם בוחנים שמה דגש על תקשורת טובה, אישית ורציפה ביניכם לבין הפונדקאית שלכם ו/ או עם תורמת הביציות.

תקשורת טובה ואישית תעניק לכם ביטחון לאורך הדרך, תאפשר לכם לקבל מענה איכותי לכל שאלה, בקשה או בעיה שעשויות לצוץ בתהליך ותפיג חששות, אי הבנות ואי הסכמות ביניכם לבין הפונדקאית המיועדת. 

5. סוכנות אשר מאפשרת גמישות בתהליך

ישנם הרבה משתנים המעורבים בתהליך הפונדקאות שהופכים כל חווית פונדקאות ותרומת ביצית לשונה. בדקו שלסוכנות שאתם בוחנים ישנה מדיניות גמישה אשר מאפשרת לה לתת מענה לצרכים האישיים שלכם בין אם אתם זקוקים לפונדקאית או לתרומת ביציות ובין אם את מעוניינת לשמש כפונדקאית או כתורמת ביציות. אם אתם בני זוג הומוסקסואליים אשר זקוקים להליך פונדקאות ותרומת ביציות במדינה זרה שמאפשרת זאת, בחנו היטב האם הסוכנות מאפשרת ביצוע של תהליך פונדקאות בטוח ומוסדר במדינות בהן פונדקאות לזוגות הומוסקסואליים חוקית, מוסדרת ובטוחה. התקשרות עם סוכנות שיש לה ניסיון עם מגוון רחב של לקוחות חשובה לכל מכשול בלתי צפוי שעלול להתרחש במהלך המסע שלכם.

6. התמקדו במערכות יחסים בין ההורים המיועדים לבין הפונדקאית או תורמת הביציות

לבסוף, ודאו שהסוכנות שאתם בוחנים שמה דגש משמעותי על מערכות יחסים מיטביות בין כל הצדדים המעורבים בתהליך. כיום ידוע שרמות גבוהות יותר של תקשורת אישית וקשרים טובים יותר בין ההורים המיועדים לפונדקאיות שלהם ו/או לתורמת הביציות, גורמות לתהליך להיות פשוט וחלק יותר. 

בחירה בסוכנות פונדקאות או סוכנות לתרומת ביציות היא לא עניין פשוט ויש לה השלכות משמעותיות על התהליך כולו, על החווייה שנוצרת ממנו, על הצלחתו ועל האופן בו הוא מתנהל באופן חוקי ומשפטי.

משום כך מרכז “סורמום – משפחה יוצרת משפחה” נטל על עצמו את האחריות להוות מקום בטוח ונעים לזוגות ויחידים המעוניינים בשירותי פונדקאות ותרומת ביציות בארץ ובעולם. הסוכנות מלווה נשים המעוניינות לשמש כפונדקאיות או תורמות ביציות ומעניקה להן שירות אישי ומצוין לאורך כל התהליך, תמיכה נפשית ושירותים רפואיים מקיפים ומתקדמים אשר מבטיחים את רווחתן ושמירה מיטבית על בריאותן הפיזית והנפשית לאורך כל הדרך. 

בנוסף הסוכנות מלווה זוגות ויחידים אשר מעניינים להביא לעולם ילד באמצעות הליך פונדקאות או קבלת תרומת ביציות. אנו מלווים את הורים המיועדים באופן רגיש ואישי לאורך כל התהליך החל מייעוץ ראשוני אישי וסבלני, דרך מציאת הפונדקאית או תורמת הביציות המתאימה ביותר עבורם, מתן ליווי רפואי ונפשי צמוד, איכותי ומתקדם ועד מסירת היילוד מהפונדקאית להורים המיועדים, הבאתו הסדרה ורישומו כחוק.