בחירת פונדקאית – מה חשוב לדעת ומדוע גיאורגיה כל כך מוצלחת לשם כך?

אם אתם חושבים על פונדקאות בגאורגיה אנחנו ב”סורמום” נשמח לסייע לכם עם כל שאלה. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ולקבוע פגישת ייעוץ שתאפשר לכם לקבל את כל המידע שאתם צריכים.

הבחירה בהליך פונדקאות אף פעם לא פשוטה עבור בני זוג, בין אם הם סטרייטים או שלא. הליך פונדקאות הוא לא הליך הריון טבעי והוא מצריך התערבות רפואית, מה שיוצר לא מעט קונפליקטים רגשיים במהלכו, ולזה מוסיפים את העלות הכספית הגבוהה מה שהופך את הכול לעוד יותר מאתגר ומורכב.

אם החלטתם ללכת על הליך פונדקאות, יכולות להיות לכך סיבות שונות אך בכל מקרה מדובר על קושי להיכנס להריון או לשאת הריון מצד האישה, או שמדובר על זוג הומוסקסואליים שצריכים אישה לתהליך. יש לא מעט דברים שצריך לברר ולבדוק, לקרוא ולהעמיק אך הדבר החשוב ביותר הוא בחירת הפונדקאית עצמה.

אז מהם הדברים החשובים בבחירת פונדקאית? איך עושים את זה נכון? הנה כמה קריטריונים שכדאי לתת עליהם את הדעת…

בדיקה רפואית והערכה פסיכולוגית

אז מה הדבר הראשון שאתם צריכים לברר לפני שאתם בוחרים את האם הפונדקאית עבורכם? שהיא עברה בדיקה רפואית והערכה פסיכולוגית. אם פונדקאית אמורה להיות בריאה מספיק וגם צעירה בגילה (לכל מדינה יש את טווח הגילאים המותר בה בשביל להיות פונדקאית) בשביל להיכנס להריון וגם להחזיק אותו. ההפריה היא לא טבעית אלא חוץ גופית והיא צריכה לעמוד בפרוצדורה של קליטת העוברים המופרים.

כמובן שתמיד יכולות להיות בעיות לא צפויות או שהאם הפונדקאית לא תעמוד בזה מכל סיבה שהיא, אבל צריך להקטין את הסיכויים שזה יקרה עד כמה שאפשר. זו הסיבה שאם פונדקאית מיועדת אמורה לעבור בדיקות קפדניות רפואיות ואתם צריכים לוודא את זה.

מעבר לבדיקות הרפואיות יש את ההערכה הפסיכולוגית. להיות אם פונדקאית זה לא פשוט מבחינה רגשית ונפשית, וצריך לוודא שהאם הפונדקאית אכן יכולה לעמוד בכל זה. היא הרי נכנסת להריון מזרע וביצית שלא שלה (אלא אם כן זו פונדקאות חלקית בה היא זו שתורמת את הביציות) ובכל מקרה רגע אחרי שהיא יולדת היא לא אמורה לראות יותר את הילד. היא נפרדת ממנו רגע אחרי מה שיכול להיות מאוד לא פשוט עבורה וצריך לוודא שהיא יכולה לעמוד בזה.

בדיקת רקע פלילי

עוד דבר שחשוב לברר על אם פונדקאית פוטנציאלית הוא מהו העבר שלה. חשוב לעשות בירור שאין לה עבר פלילי בשביל לדעת שהכול בסדר ובשביל להקטין את הסיכויים שיהיו בעיות כאלו ואחרות בהמשך. בדיקת רקע פלילי היא לגיטימית בטח כשמדובר על הליך כזה.

בירור על האם הפונדקאית

באופן כללי, כדאי לעשות בירור על האם הפונדקאית ועל הסביבה שלה בשביל לוודא שהיא אכן זו שמתאימה לתהליך. זה אומר לברר האם הסביבה שלא מעשנת ובעיקר אם היא חיה בבית בו יש מעשנים (או שהיא בעצמה מעשנת כמובן) כמו גם מה מידת התמיכה שיש לה מהמשפחה שלה אם בכלל. האם יהיה מי שיסייע לה גם בהמשך והאם אפשר להיות רגועים בפן הזה של העניין.

רמת הרפואה באזור מגוריה

בשביל שההיריון יעבור בצורה תקינה צריך תמיכה רפואית מסביב. האם הפונדקאית תגור במהלך ההיריון ברוב המקרים בביתה, וצריך לוודא שיש בקרבה אליה בית חולים ברמה רפואית שעונה על הצרכים. צריך גם לוודא שיש פגייה באזור מגוריה למקרה שהיא תלד מוקדם מן הצפוי, ובכלל, אם היא גרה במרחק רב מידי מכל אלו (מה שלא קורה בארץ בדרך כלל אלא במקומות שונים בחו”ל) כדאי לשקול את כל העניין.

גורמי סיכון אל מול יכולת כלכלית

לאם פונדקאית יש עלויות ביטוחיות, יכול להיות אובדן הכנסה כתוצא משמירת הריון ועוד כל מיני הוצאות מעבר להוצאות הקבועות. חשוב להכיר אם כן את הפונדקאית כמה שיותר טוב ולהעריך את הסיכונים השונים אצל כל אחת, ולהתאים את הסיכונים הללו ליכולות הכלכליות.

מידת ההסכמה ביניכם

חשוב שתהיה אינטראקציה טובה בין שני הצדדים כמו גם שהכול יהיה מוסכם על שני הצדדים מראש. כך לדוגמא האם היא מסכימה להיריון של תאומים, מה לגבי הפלה יזומה, מה לגבי הרחבה נוספת של המשפחה בעתיד בסיועה של אותה הפונדקאית… כל אלו ועוד רבים אחרים צריכים להיות מוסכמים על שני הצדדים. צריכה להיות תקשורת טובה והבנה הדדית.

למה דווקא גיאורגיה?

אם אתם מחפשים אם פונדקאית ורוצים שהיא תעמוד בכל הקריטריונים שהוזכרו כאן כמו גם בקריטריונים נוספים, פונדקאות בגיאורגיה היא בהחלט הכיוון אליו אתם צריכים לשאוף.

בגיאורגיה יש לא מעט נשים פוטנציאליות להליך פונדקאות, נשים איכותיות ומשכילות שיש להן עבר חיובי והן בגילאי המתאימים ועומדות בכל הבדיקות הרפואיות והנפשיות.

מעבר לכך גיאורגיה ידועה ברמת הרפואה הגבוהה שיש בה. בגיאורגיה יש קליניקות ובתי חולים שמתמחים בתחומים הללו ויש לא מעט אפשרויות מגורים בסמוך למרכזים הרפואיים הללו כך שאפשר להיות רגועים עם הידיעה שיש את התמיכה הרפואית למקרה הצורך.

יתרונות נוספים בגאורגיה

הנה כמה יתרונות שיש בגאורגיה בכל מה שנוגע להליך פונדקאות. בגיאורגיה יש אם כן זמינות גבוהה של נשים שעברו את כל הבדיקות הרלוונטיות ומוכנות להיכנס לתהליך, אך גם הבירוקרטיה בגיאורגיה היא כזו שמאפשרת תהליך מהיר יחסית. זמן הטיסה מישראל לגאורגיה הוא קצר יחסית כך שאפשר להגיע במהירות ללידה מהארץ. חשוב גם לדעת שבגאורגיה עלות הליך פונדקאות הוא נמוך יחסית.

אין ספק שגיאורגיה היא מכל הבחינות אופציה מצוינת עבור מי שחושב על הליך פונדקאות. יש לא מעט נשים פוטנציאליות ורק צריך לבחור בקפידה את האחת.