כמה כסף מקבלת אם פונדקאית מסביב לעולם ומה התשלום כולל?

הליך פונדקאות הינו הליך ארוך ומורכב שבסופו מגיע לעולם ילד והופך את ההורים המיועדים למשפחה מאושרת. בדרך למטרה נשגבת והמרגשת הזאת, הפונדקאית וההורים המיועדים עוברים מסע הכול לעיתים קשיים, אתגרים, סבלנות והמון רגעים משמחים ומרגשים. 

החל ממציאת הפונדקאית המתאימה ביותר, דרך חתימה על חוזה ויציאה לדרך משותף, לאחר מכן הבשורה שההריון המיוחל נקלט, האולטרסאונד הראשון והבטן ההולכת וגדלה שמבשרת שממש בקרוב תינוק מתוך ורך יגיע לעולם ויביא איתו כל כך הרבה אושר ולא מעט דמעות של אושר והתרגשות. 

התהליך הרגשי והפיזי הזה מצריך לא מעט מהאם הפונדקאית, וככזה הוא כרוך בעלויות לא קטנות אשר מיועדות לרווחתה של הפונדקאית לאורך מסע הפונדקאות, לשירותים רפואיים, בדיקות, ליווי פסיכולוגי ותשלום על הוצאות שונות. 

על אילו עלויות אנחנו מדברים? למעשה כל תהליך כרוך בעלויות שונות ובכל מדינה קיים טווח מחירים אחר. אספנו עבורכם את יעדי הפונדקאות הפופולריים ביותר אשר מציגים את העלויות המשולמות לאם הפונדקאית ועל הליך הפונדקאות כולו בכל מדינה, כך שתוכלו לדעת לקראת מה אתם יודעים ומה כרך בזה. 

עלויות פונדקאות בישראל 

ישראל היא אחד מיעדי הפונדקאות הפופולריים ביותר בקרב ישראלים. לביצוע הליך פונדקאות במדינה בה אתם חיים, ישנם יתרונות גדולים אשר מהווים לא פעם גורם מכריע בהחלטה לעבור את הליך הפונדקאות כאן, בישראל.

מהם היתרונות של הליך פונדקאות בארץ?

היכרות עם השפה, החוקים והמנטליות

אחד היתרונות הבולטים בהליך פונדקאות בארץ הוא פשוט היכרות עם המנטליות, הדרכים, החוקים וכמובן השפה. לעיתים פערי שפה ומנטליות עשויים לגרום לתסכול רב ואף לעיכוב בהליכים שונים. כישראלים, מה יותר נוח מלתקשר עם רופאים, עם הפונדקאית ועם כל המעורבים בדבר בשפה משותפת ובאופן נוח ונגיש?

שיוך דתי

על פי היהדות דתו של התינוק נקבעת על פי דתה של האם שילדה אותו. משום כך כאשר הפונדקאית הינה יהודיה, התינוק נחשב באופן מיידי כהודי, ללא צורך בהליכים בירוקרטיים להסדרת המעמד הדתי שלו. 

קרוב לבית

ישראל היא מדינה קטנה וככזו, פשוט וקל להתנייד לכל מרכז רפואי וניתן לנהל את כל מסע הפונדקאות בקרבה לבית. עם כל הלחץ והבדיקות שמצריך מסע פונדקאות, זהו בהחלט יתרון משמעותי שמקל על ההורים המיועדים. 

מרכזים רפואיים מתקדמים ביותר

שירותי הרפואה בארץ מתקדמים ביותר ועומדים בסטנדרט איכות גבוה. בהליך מורכב כמו פונדאות, הנתון הזה מעניק המון שקט נפשי והרגשה שאתם והפונדקאית בידיים טובות.

עלויות סבירות ביחס לחלק ממדינות אחרות

ישראל לא נחשבת כיעד זול לפונדקאות אבל היא רחוקה משיאניות מחירי הפונדקאות. הקרבה לבית מהווה גם גורם אשר חוסך בעלויות הכוללות של מסע הפונדקאות ולעיתים הופכים את ישראל כמשתלמת יותר מאשר מדינות זולות יותר שמצריכות הוצאות נלוות. 

פונדקאיות בריאות שבוחרות בפונדקאות מתוך תחושת שליחות ואהבה 

מכיוון שעל פי חוק, פונדקאיות ישראליות אינן מקבלות תגמול עבור שירותי הפונדקאות שלהן, מרבית הנשים שפונות לפונדקאות הן נשים בריאות בגופן ובנפשן אשר עוברות את התהליך מתוך תחושת שליחות ורצון לסייע לאנשים אחרים. בנוסף כל פונדקאית עוברת ועדה מיוחדת אשר צריכה לוודא שהיא עומדת בתנאים הקבועים בחוק והיא כשירה לשמש כפונדקאות (ראו גם: אם פונדקאית – תנאים לפונדקאות).

תרומות זרע וביציות עם מאפיינים גנטיים ישראליים

במקרים רבים הורים מיועדים מעדיפים שהתינוק יהיה בעל מאפיינים חזותיים וגנטיים אשר קרובים אליהם ככל האפשר. מהבחינה הזאת ניתן למצוא בישראל לא מעט תורמי זרע ותורמות ביציות ממוצא אתני ומאפיינים אשר קרובים יותר לאלו של ההורים המיועדים מאשר במדינות אחרות. 

חיסכון כספי על טיסות ולינה 

כאמור הקרבה למרכזי הפוריות קרובים להורים המיועדים ובכך חוסכים את הצורך לטוס רחוק ולשלם עלויות גבוהות על טיסות ולינה במדינה זרה. 

ועכשיו לשאלה לשמה התכנסנו כאן – אז כמה כסף מקבלת אם פונדקאית בישראל?

התשלום לפונדקאית בארץ

בישראל גובה הפיצוי הניתן לפונדקאית הינו קבוע בחוק ועומד על כ-220 אלף ש”ח. התשלום הזה אינו כולל תגמול עבור שירותי הפונדקאות אלא תשלום על הוצאות רפואיות ופסיכולוגיות, פיצוי בגין אובדן ימי עבודה של הפונדקאית בתקופת הטיפולים וההריון וכן תשלום על הוצאות נוספות כמו נסיעות של הפונדקאית ובגדי הריון. 

למחיר הזה יכולות להתווסף עלויות נוספות בגין שירותים ומקרים שונים כגון, הריון ולידת תאומים, תרומת זרע או פונדקאיות, לידה בניתוח קיסרי ועוד. 

מהן עלויות פונדקאות במדינות אחרות?

ישנן מדינות נוספות אשר מהוות בחירה פופולרית בקרב זוגות ויחידים ישראלים עבור ביצוע הליכי פונדקאות. 

המדינות הפופולריות ביותר הן גיאורגיה, אוקראינה, ארצות הברית וקולומביה. לכל אחד מהיעדים יש יתרונות וחסרונות שונים ועלויות פונדקאות שונות אשר יכולות לנוע בהבדלים של עשרות ומאות אלפי שקלים. 

עלות פונדקאות בגיאורגיה

לא במקרה גיאורגיה מהווה יעד מבוקש כל כך לפונדקאות בקרב זוגות ישראלים רבים. גיאורגיה מאפשרת לזוגות הטרוסקסואליים בלבד לעבור הליך פונדקאות בשטחה. מגבלות קהל היעד מרחיקות זוגות הומוסקסואליים ויחידניים מיעד זה אך עבור זוגות הטרוסקסואליים, זהו יעד אטרקטיבי. 

הקרבה היחסית לישראל, עלויות המחיה הנמוכות ומחירי שירותי הפונדקאות הופכים את גיאורגיה לפופולרית כל כך.

עלות הליך פונדקאות בגיאורגיה הינו כ- 160 אלף ש”ח. לשתלום זה עשויות להתווסף הוצאות כספיות נוספות של שירותים נוספים. 

עלות פונדקאות באוקראינה

בדומה לגיאורגיה, גם אוקריאינה מהווה יעד קרוב יחסית לישראל ומאפשרת לזוגות נשואים הטרוסקסואליים בלבד לבצע הליך פונדקאות בשטחה. אוקריאינה מציעה מגוון גדול של נשים פונדקאיות וכן מאגרים גדולים של תורמות ביציות. מחיר פונדקאות ממוצע הינו 190 אלף ש”ח לא כולל הוצאות על שירותים נוספים שלעיתים נדרשים לתהליך. 

עלות פונדקאות בקולומביה

קולומביה הינה יעד רחוק יותר מבחינה גיאוגרפית אך היא מאפשרת לקהלים רחבים יותר לבצע פונדקאות בשטחה. במילים אחרות – ניתן לערוך פונדקאות בקולומביה הן עבור זוגות הטרוסקסואלים והן עבור הומוסקסואליים. מבחינה זו, קולומביה הינה יעד פופולרי בעיקר בקרב זוגות הומוסקסואליים. 

עלות הליך פונדקאות בקולומביה הינו כ- 250 אלף ש”ח.

עלות פונדקאות בארצות הברית

גם ארה”ב הגדולה מאפשרת הן לזוגות הטרוסקסואליים והן להומוסקסואליים לעבור הליך פונדקאות בשטחה. ארצות הברית ידועה במרכזי פוריות מתקדמים במיוחד ומהווה יעד פופולרי לפונדקאות על אף המחיר הגבוה הכרוך בכך – כ- 400-600 אלף ש”ח.

בכל מקום בו תבחרו לעבור הליך פונדקאות, אנו בסוכנות “סורמום” נשמח ללוות אתכם ולהעניק לכם את השירות המקצועי והאישי הטוב ביותר.