משפחת פריס

לאחר כ-6 שנים של נסיונות חוזרים ונשנים שלי של בן זוגי להביא ילד נוסף לעולם, בהם עברנו הפלות רבות, לידה שקטה, הריון מחוץ לרחם ולצערנו גם אובדן של תינוק שנולד לפני הזמן, הגענו להחלטה לא פשוטה לנסות את מזלנו בפעם האחרונה באמצעות פונדקאות.
Surmom היתה החברה הראשונה שהגענו אליה, שם פגשנו את אידה, מנהלת החברה. כבר בפגישה הראשונה עם אידה, הרגשנו שהגענו למקום טוב, שמנוהל על ידי אישה נפלאה, אנושית, כנה והגונה. היא זיהתה את המצב הנפשי השבור שהיינו בו והצליחה בעדינותה ובחכמתה לתת לנו תחושה של חום ושל בטחון. לא המשכנו בחיפושנו והחלטנו להתחיל תהליך עם אידה.
תוך זמן קצר עברנו את התהליכים הרפואיים שהיה עלינו לעבור ואידה מצאה עבורנו פונדקאית. בסביבות השבוע ה14 להריון, טסנו בן זוגי, בתי ואני לגאורגיה יחד עם אידה על מנת להכיר את הפונדקאית ובנוסף, זכינו בטיול מפנק בנופיה המרהיבים של המדינה כחלק מהעסקה שחתמנו מול אידה.
לאחר כחודש, החלה הקורונה וגבולות רבים בעולם נסגרו לתיירים. אידה דאגה לסייע לנו לטוס לגאורגיה ממש רגע לפני שכבר לא היה ניתן לעשות זאת. בגאורגיה הכרתי את אינגה ורבקה שהיו בקשר מתמיד איתי ודאגו לכל צרכנו כדיירים זמניים במדינה זרה. גם לאחר לידת בננו, קיבלתי תמיכה בלתי פוסקת מהן ובעיקר בתהליך הנפקת תעודת הלידה שלקח זמן רב מהרגיל (הודות לקורונה) אך יכול היה להתעכב יותר ללא עזרתה של אינגה בפיקוחה של אידה, שפקדה את משרד הפנים יום יום ושעה שעה והפעילה לחץ על כל הפקידים על מנת לסיים את תהליך ההנפקה עבורנו.
הבחירה באידה ובחברה שלה היתה מדויקת ונכונה עבורנו, ומתוך היכרות עם משפחות נוספות שעברו תהליך דומה עם אידה, כך היה גם עבורן. אני ממליצה בחום רב לכל משפחה מכל סוג שהוא שמעוניינת בתהליך פונדקאות, לחבור לאידה ולעבור את התהליך הלא פשוט הזה בדרך הכי טובה ואנושית שיכולה להיות.
בכל שאלה, התייעצות, התלבטות, אשמח לעזור.