שלבי התהליך

1.  בחירת מסלול והסדרת חוזה המותאמים לצרכים שלכם

 ב”סורמום – משפחה יוצרת משפחה” יצרנו 4 מסלולי הורות המותאמים ללקוחות שונים שמצבם וצורכיהם שונים

המסלולים המוצעים על ידנו כוללים אפשרות לפונדקאות עם ביצית של האם הביולוגית, פונדקאות עם תרומת ביציות המופרות עם הזרע של האב הביולוגי, פונדקאות עם עוברים מוקפאים ופונדקאות בהשתתפות שתי נשים פונדקאיות. בכל המסלולים קיימת אפשרות לתרומת זרע במידה ועולה הצורך. בפגישת הייעוץ הראשונה נציג בפניכם את המסלולים השונים ונסייע לכם בבחירת המסלול המתאים ביותר לצרכים, ליכולות, ולהיסטוריה שלכם. הניסיון רב השנים וההכרות שלנו מקרוב עם ההתלבטויות והרגישויות השונות הכרוכות בבחירת מסלול, מאפשרים לנו לסייע לכם לקבל את ההחלטה הטובה, הנכונה והמתאימה ביותר עבורכם.

לאחר שתבחרו את המסלול נסדיר אתכם ועבורכם את החוזה. החוזה במקרה של פונדקאות הוא מורכב, שכן להליך צדדים רבים שנדרשים להסכמה, ללקיחת אחריות ולהגנה – ההורים המיועדים, האם הפונדקאית, תורמת הביצית, המרפאות בהן מבוצעים ההליכים השונים, סורמום, מדינת ישראל כמעניקת האזרחות ועוד. את הסדרת החוזה נבצע ביחד עם אחד מעורכי הדין העובדים בצוות המקצועי של משפחת סורמום – כולם מתמחים בתחום ועברו בעצמם הליכי פונדקאות. עורך הדין יסביר לכם את פרטי החוזה ומשמעויותיו ויהיה שם עבורכם בכל שאלה, תהייה והתלבטות.

מטרת החוזה לייצר הסכמה בין הצדדים הנוגעים בדבר, וחשוב מכך – לספק הגנה לכולם, ובראש ובראשונה לכם, ההורים המיועדים, ממש כמו במשפחה. לדוגמה, החוזה אצלנו יבטיח לכם כי האם הפונדקאית לא תעבוד בכל תקופת ההיריון ותהיה בשמירת הריון צמודה. ומשום כך, לאם הפונדקאית מבטיח החוזה משכורת מלאה לאורך כל התקופה, שתבטיח את פרנסתה ויכולת הקיום שלה.

בכל מקרה, נצא אתכם לדרך להגשמת חלום ההורות והקמת משפחה רק לאחר שקיבלתם מענה מלא לכל התהיות והסוגיות המשפטיות הכרוכות בפונדקאות.

2. בחירת פונדקאית/תורמת – בדיוק מה שרציתם

יש לכם העדפות שונות לגבי הפונדקאית והתורמת (דת, מראה, מידת מעורבות בתהליך ועוד)? לנו יש את המאגר הגדול והמגוון ביותר

לפני שתבחרו באם הפונדקאית שעמה תעברו את התהליך וכן את תורמת הביציות, נקיים עמכם שיחת תיאום ציפיות. בשיחה תפרטו בדיוק את הצרכים שלכם מהתורמת (מראה חיצוני, גובה, צבע שיער, דת וכדומה) וכן מהפונדקאית – למשל, מה מידת הקשר שתרצו לקיים עמה לאורך ההליך, האם תרצו (או לא) להיות נוכחים בבדיקות מעקב ההיריון השונות ובלידה, האם תרצו את הסכמתה לבצע ניתוח קיסרי במידת הצורך ועוד. בהתאם לתיאום הציפיות נציע לכם מאגר של מספר פונדקאיות ותורמות המתאימות לכם. מתוכן תבחרו 2-3 מועמדות, שיעברו בדיקות נוספות ולאורן תבחרו את המועמדת הסופית.

לסורמום מאגר פונדקאיות ותורמות ביציות המגיעות ממגוון רחב וגדול של מדינות ומוצאים, ביניהם אוקראינה, בלרוסיה, גאורגיה, ספרד, ארצות הברית, ישראל כמובן, ועוד. המגוון מאפשר לנו להבטיח התאמה אופטימלית לצורכי ההורים המיועדים וחשוב לא פחות שתחילת ההליך תהיה מידית וללא צורך בהמתנה.

3. ההליך הרפואי הקודם להפריה – מבטיחים הצלחה מראש

לפני שמתחילים בהפריה החוץ גופית, הפונדקאית, התורמת וההורים המיועדים יעברו סדרת בדיקות שיבטיחו את הצלחת ההפריה וקליטת ההיריון 

ההורה המיועד הביולוגי שיהיה מעורב בהליך (או שניהם) יעבור סדרת בדיקות רפואיות שמטרתן לוודא כי הוא בריא וכי העובר שייווצר מהחומר הגנטי שלו או שלה יהיה בריא גם הוא. הבדיקות הללו אף מבטיחות כי החזרת העוברים לרחם האם הפונדקאית תהיה בטוחה מבחינה רפואית גם עבורה ותגדיל את סיכויי ההצלחה של קליטת ההיריון.

האם הפונדקאית ותורמת הביציות עוברות גם הן סדרת הליכים רפואיים, הכוללים גירוי הורמונלי מתואם. מטרת הבדיקות לוודא במאה אחוזים את מצבן הבריאותי העדכני ולהבטיח שההפריה החוץ-גופית, החזרת העוברים, קליטת ההיריון וההיריון עצמו יהיו בטוחים, בריאים ומוצלחים ככל האפשר. הגירוי ההורמונלי המתואם מאפשר החזרה מידית של עוברים טריים לרחם הפונדקאית מיד לאחר הפרייתם.

4. שלב ההפריה – מצוינות רפואית וחדשנות טכנולוגית

הבשלת עוברים לשלב יום חמש (בלסטוציסטים) והחזרת עוברים טריים

שלב ההפריה מתחיל בשאיבת הביציות הבשלות משחלות התורמת ומתן זרע על ידי האב המיועד. הזרע עובר מיון במעבדה בשיטת ICSI , הידועה גם כשיטת האיקסים. זו השיטה המתקדמת ביותר למיון זרע והיא מאפשרת לבחור את תאי הזרע האיכותיים ביותר שישמשו להפריה.

לאחר הפריית הביציות עם תאי הזרע שנבחרו, העוברים שנוצר מהם מגודלים בתנאי מעבדה עד לשלב שבו ניתן להחזירם לרחם. המרפאות עמן אנו עובדים פועלות בשיטה של עוברים שלב יום חמש (בלסטוציסטים). זו שיטה חדשנית שהוכח לא מכבר כי סיכויי ההצלחה שלה לקבל היריון מוצלח הם הגבוהים ביותר.

לאחר היום החמישי להבשלתם, מחזירים שני עוברים טריים לרחמה של הפונדקאית וממתינים 14 יום לבדיקת קליטת ההיריון. שאר העוברים שנוצרו בהפריה מוקפאים לצורך שימוש עתידי. במידה וההיריון לא נקלט, מבצעים החזרה נוספת, הפעם של העוברים המוקפאים, בתוך כחודש וחצי עד חודשיים. מרגע שההיריון נקלט בהצלחה עוברים לשלב מעקב ההיריון.

5. מעקב ההיריון: עם היד על הדופק, אתכם ועם הפונדקאית לכל אורך הדרך

 בתקופת ההיריון הפונדקאית זוכה לליווי רפואי ולמעקב היריון צמודים וההורים המיועדים מקבלים דיווחים שוטפים על מצב העובר

הליווי הרפואי ומעקב ההיריון מתנהלים במרכזים הרפואיים המתקדמים והטובים ביותר שישנם, ובאמצעות צוותים רפואיים המתמחים בהיריון פונדקאי והיריון לאחר הפריה, הדורש מעקב מתמחה במיוחד בטרימסטר הראשון. מעקב ההיריון מתנהל על פי פרוטוקול בינלאומי הקובע סטנדרטים גבוהים ומחמירים. וחשוב לא פחות, לאורך כל ההיריון מקבלים ההורים המיועדים דיווח שוטף על הבדיקות השונות, תוצאותיהן ומשמעותן, והם רשאים ללוות את הפונדקאית לבדיקות ולקבלת התוצאות במידה והדבר הוסכם מראש בחוזה.

כל אלה מלווים מקרוב על ידי הצוות הרפואי והאדמיניסטרטיבי של סורמום בארץ ובחו”ל. צוות זה אחראי הן לשלומה הרפואי של האם הפונדקאית והן לסיוע בכל מה שהיא צריכה, כולל מעקב בדיקות, תיאום זמני הביצוע שלהן והסעה אליהן, ועוד. אנחנו שם בשבילכם עם הפונדקאית בכל מה שהיא זקוקה לו.

לבסוף, שיתוף הפעולה ארוך השנים שלנו עם מומחים ישראליים מאפשר לנו להציע ליווי של רופאים מישראל בחלקים החשובים של מעקב ההיריון, כמו בבדיקות מקיפות כגון סקירת מערכות ושקיפות עורקית ועוד.

6. הלידה והסדרת מעמדו החוקי של היילוד – אתם לא לבד!

הלידה והסדרת מעמד היילוד הם החלקים המרגשים ביותר בהליך, אך גם צופנים בחובם מתח רב וחששות שונים. אנחנו נהיה אתכם בכל רגע ורגע

בשלב הלידה והסדרת מעמדו של היילוד סורמום תופסת פיקוד מלא. בשבועות שלפני הלידה אנו דואגים כי הפונדקאית תזכה למעקב צמוד עם הרופא המיילד העתידי. מעקב הדוק זה מאפשר לנו לקבל אינדיקציה של מספר ימים מראש על התאריך הצפוי של הלידה ולהזמין את ההורים המיועדים להיות נוכחים ברגע המשמח של הצטרפות התינוק החדש אל משפחתם. הלידה בארץ ובחו”ל מתבצעת גם היא במרכזים הרפואיים המתקדמים ביותר, עם חדרי יולדות המאובזרים בציוד רפואי מהרמה הגבוהה ביותר ועם צוות רפואי המיומן בלידת פונדקאות.

בשלב זה, אנו בסורמום מלווים גם את ההורים המיועדים באופן צמוד – אנו דואגים לתיאום הגעתם לארץ הלידה, דואגים עבורם לסידורי לינה והסעה ועוד. מיד אחרי הלידה התינוק עובר להורים ובמקביל לקליטתו במשפחתו החדשה, נעשים הליכי האזרוח והשיוך הפורמלי שלו. הצוות של סורמום מיומן בתהליכים הללו ובזמן שאתם תהיו עסוקים במשפחה החדשה שלכם, אנחנו נדאג לכל השאר!

כבר בחדר בחדר הלידה תקבלו תעודת לידה של התינוק שנולד ובה תהיו רשומים כאביו וכאמו. במקביל, האם הפונדקאית חותמת על תצהיר ויתור על זכויותיה. לאחר השחרור מבית החולים בחו”ל, תועברו ביחד עם תינוקכם לדירה ייעודית של סורמום שבה תשהו עד להסדרת מעמדו החוקי. הדירה מאובזרת בכל הציוד הדרוש לתינוק החדש ולמשפחתו, הצוות שלנו יעמוד לרשותכם בכל מה שתצטרכו (קניות, כביסה, נסיעות לבית החולים ולשגרירות, שירותי תרגום ועוד) ואף נספק לכם שירותי אחות אחת לשבוע.

בתום הסדרת המעמד החוקי של היילוד – שהוא הליך פורמלי בלבד, האורך כשלושה שבועות – מודפס עבורו דרכון והמשפחה הטרייה משוחררת לביתה. אנו נלווה אתכם לשדה התעופה ונשלח אתכם בבטחה בחזרה להתחיל בחיים חדשים.

חשוב לנו שתתפנו לחוות את הלידה, הכרת התינוק וכניסתו למשפחה, הנסיעה חזרה לישראל

והתחלת החיים החדשים. אנו נדאג כבר לכל השאר

Back to Top
Product has been added to your cart