החלום שלכם – המקצוע שלנו!

מגשימים חלומות במקצועיות – מתמחים בפונדקאות

המקצוע שלנו במרכז “סורמום – משפחה יוצרת משפחה” הוא להגשים את חלומם של כל אותם זוגות שבמשך שנים רבות ניסו להביא ילד לעולם ללא הצלחה, ולמרות הטלטלה הנפשית והקשיים הגופניים עדיין דבקים בחלום להפוך להורים ולהקים משפחה עם ילד שיש לו קשר ביולוגי אליהם (לאחד מבני הזוג או לשניהם). וכך, גם את חלומם של יחידנים וזוגות חד מיניים שפונדקאות היא האמצעי היחידי כמעט העומד לרשותם להגשמת החלום של הקמת משפחה והפיכה להורים.

אנו מציעים שתי דרכים מרכזיות להגשמת החלום שלכם – פונדקאות בישראל ופונדקאות בחו”ל, ומעמידים לרשותכם את הידע הרב שצברנו במהלך למעלה מעשר שנים של פעילות, את ההתמחות המקצועית שלנו ואת החשיבות שאנו נותנים ליחס ולליווי האישי שלכם לאורך כל הדרך. כל אלה יסייעו לכם לעבור את ההליך במהירות ובנעימות ולהפוך להורים מאושרים.

פונדקאות בישראל – קרוב לבית, בטוח ומוכר, אך גם עלות גבוהה והליך ארוך

הפונדקאות בישראל מאושרת על פי חוק מאז שנת 1996. על פי החוק, הפונדקאות בארץ מותרת לזוגות הטרוסקסואלים נשואים בלבד – גברים עד גיל 52 ונשים עד גיל 50. זוגות חד מיניים והורים יחידנים אינם רשאים לכך; וכך גם זוגות מוכרים בציבור, שאינם נשואים.

הזוג המעוניין להתחיל בהליך פונדקאות, כמו גם כל אישה המעוניינת לשמש כאם פונדקאית, חייבים לעבור את אישורה של ועדה מיוחדת במשרד הבריאות גם אם הם עומדים בבירור בקריטריונים הקבועים בחוק.

היתרון הבולט בביצוע פונדקאות בישראל היא הקרבה של ההורים המיועדים לאם הפונדקאית. הם יכולים לשמור כך על קשר רצוף עמה ולעקוב אחר כל ההליך מקרוב: החל בהיכרות, דרך ההפריה, ובסוף בהיריון. ההליך כולו, כולל הבדיקות השונות הכרוכות בו, נעשים במערכת הבריאות הישראלית, שרמתה, בכלל, ובתחום הפיריון, בפרט, גבוהה וידועה במצוינותה בעולם כולו.

לבסוף, החוק וההליך בישראל ידועים בהקפדתם על בדיקת הכשירות של האם הפונדקאית לשמש בתפקיד, מכל ההיבטים האפשריים – הרפואי, הפסיכולוגי והסוציאלי, כששלוות הנפש של ההורים המיועדים כמו גם של האם הפונדקאית מצויות בראש מעייניו.

לסיכום חלק זה, לפונדקאות בישראל יתרונות הנובעים מביצוע ההליך בישראל, במערכת הבריאות הישראלית (ובשפה העברית) ומהקרבה לאם הפונדקאית; וגם חסרונות הנובעים ממאגר פונדקאיות קטן, הגורם להתארכות משך ההליך, המגבלות של החוק לגבי מי זכאי לתהליך – הן כהורה מיועד והן כפונדקאית, והעלות הגבוהה היחסית שלו.

פונדקאות בחו”ל – עלויות נמוכות ורמה מקצועית גבוהה, אך גם ריחוק מישראל ושפה זרה

קיימות כיום 4 אופציות שהן רלבנטיות עבור זוגות ישראלים לביצוע פונדקאות בחו”ל: אוקראינה וגאורגיה באירופה; וקנדה וארצות הברית בצפון אמריקה. יעדים אחרים, כמו תאילנד, הודו ונפאל, נסגרו בשנים האחרונות, משום שהחוקים במדינות אלה אינם מתירים עוד למי שאינם אזרחי המדינה לבצע בהן פונדקאות.

פונדקאות בחו”ל פירושה שישנו מרחק רב בין ההורים המיועדים לבין האם הפונדקאית, ובינם לבין המדינה שבה מתבצעים ההליך האדמיניסטרטיבי, ההפריה החוץ גופית, בדיקות ההריון השונות והלידה. מדובר בארץ זרה, בשפה לא מוכרת, וביכולת פחותה, אם בכלל, לעקוב אחרי ההריון מקרוב. יחד עם זאת לפונדקאות בחו”ל היבטים חיוביים רבים.

בפונדקאות בארבע המדינות הללו לא קיימת מגבלת גיל על הזוג המיועד, וזוגות העומדים בקריטריונים הקבועים בחוק אינם צריכים לקבל אישורים מיוחדים ו/או לעמוד בפני ועדות שונות; במלים אחרות, ההתחלה של ההליך היא מידית.

במדינות אלה מבחר מגוון וגדול של נשים המבקשות לשמש כאם פונדקאית, שיהיו, על פי רוב, גם צעירות יותר, משום שהגיל ללידת ילד ראשון ושני בהן צעיר יותר (היריון ראשון שעבר בהצלחה הוא תנאי בכל המדינות, כולל ישראל, בלעדיו אישה אינה יכולה לשמש כאם פונדקאית). וכך, גם המבחר הגדול מבטיח התחלה מידית של ההליך.

משום שאוקראינה וגיאורגיה פעילות כבר שנים רבות בתחום הפונדקאות ותרומת הביציות, נפתחו בהן מרכזים רפואיים ייעודיים מתמחים בכל התחומים הרלוונטיים – תרומת ביציות, הפריה חוץ גופית, מעקב הריון ולידה. רמתם של מרכזים רפואיים אלה גבוהה מאוד, הם עומדים בסטנדרטים הבינלאומיים המחמירים ביותר, עושים שימוש בטכנולוגיות ובידע המתקדמים ביותר ואינם נופלים מאלה של מערכת הבריאות בישראל. בארצות הברית ובקנדה מרכזיים רפואיים שרמתם מהגבוהות בעולם כולו והן מובילות את התחום הן בביצוע והן בפיתוח.

ועם זאת, עלות ביצוע ההליך באוקראינה וגאורגיה, כולל עלות הטיסות והשהייה בהן, היא נמוכה יותר ביחס לביצוע ההליך בישראל (בעוד העלויות בארצות הברית וקנדה גבוהות יותר).

לבסוף, בעוד שישראל מתירה פונדקאות לזוגות הטרוסקסואלים נשואים בלבד, ואוקראינה וגאורגיה מתירה זאת גם לזוגות הטרוסקסואלים ללא נישואים, היתרון העיקרי והבולט של ארה”ב וקנדה הוא, ששתיהן מתירות פונדקאות גם ליחידנים ולזוגות חד מיניים.

בין אם תבחרו בפונדקאות בחו”ל ובין אם תבחרו בפונדקאות בישראל, אנו ב”סורמום” נעמיד לרשותכם צוות רפואי, משפטי, טיפולי ואדמיניסטרטיבי שילווה אתכם במסירות ובמקצועיות לאורך כל הדרך להגשמת החלום

לקריאה נוספת על פונדקאות בישראל – לחצו כאן

לקריאה נוספת על פונדקאות באוקראינה – לחצו כאן

לקריאה נוספת על פונדקאות בגאורגיה – לחצו כאן

לקריאה נוספת על פונדקאות בארצות הברית – לחצו כאן

לקריאה נוספת על פונדקאות והלכה – לחצו כאן

רוצים לדעת מה נדרש על מנת להפוך לאם פונדקאית? לחצו כאן

Back to Top
Product has been added to your cart