fbpx

הפריה חוץ-גופית (IVF)

Искусственное оплодотворение

ההיריון המושג בפונדקאות הוא תוצאה של הפריה חוץ גופית. הפריה חוץ גופית היא הליך המבוצע בתנאי מעבדה ובמהלכו ביציות שנשאבו משחלות האם הביולוגית או תורמת ביציות מופרות על ידי הזרע של האב המיועד או של תורם זרע. זו טכנולוגיה מודרנית מתקדמת וחדשנית המשמשת כשיטה הרפואית המובילה כיום לפתרון בעיות פריון.

כאשר היא נעשית בהליך פונדקאות, ההפריה החוץ גופית מבטיחה כי לתינוק שייוולד ממנה יהיה קשר גנטי לאחד מההורים המיועדים או לשניהם והוא יקבל חלק מהתכונות המורשות שלהם. הוא מבטיח גם כי לאם הפונדקאית לא תהיה קרבה גנטית לתינוק שהיא נושאת ברחמה במהלך הפונדקאות.

ההפריה החוץ גופית מתחילה בגירוי הורמונלי של תורמת הביציות/האם הביולוגית ושל האם הפונדקאית הנעשה במקביל. בשלב זה, גירוי השחלות של האם הביולוגית או תורמת הביציות גורם לייצור של זקיקים רבים ומגדיל את מספר הביציות. השלב נמשך עבורן כעשרה ימים שבמהלכם הביוץ ספונטני מעוכב כדי לאפשר ביוץ יזום ומתוזמן. במקביל, הרחם של האם הפונדקאית עובר גירוי הורמונלי כשבועיים לפני השאיבה המתוזמנת של הביציות, על מנת לעבות את ריריות הרחם ולהכינו למצב האופטימלי לקליטת העוברים שיופרו במעבדה.

בשלב הבא, הביציות נשאבות ומופרות על ידי הזרע של האב המיועד. העוברים שנוצרו כתוצאה מההפריה מגודלים בתנאי מעבדה מספר ימים עד שהם מוכנים להחזרה לרחם הפונדקאית. בסורמום אנו עובדים עם מרכזים רפואיים המתמחים בגידול עוברי יום חמש (בלסטוציסטים) – שיטה חדשנית המבטיחה כי סיכויי ההצלחה לקליטת ההיריון יהיו גבוהים יותר ומונעת את הסכנות הטמונות בהיריון מרובה עוברים.

בשלב הבא, העוברים שגדלו נבדקים באבחון גנטי טרום השרשה, ואם הכל כשורה, מוחזרים לרחם הפונדקאית.

שימוש בעוברים מוקפאים

Использование замороженного эмбриона

את העוברים שגודלו בהפריה החוץ גופית ניתן גם להקפיא ולהחזיר לרחם אם פונדקאית במועד מאוחר יותר. שיטה זו של הקפאת עוברים מאפשרת הגדלה עתידית של המשפחה עם עוברים שיש להם מטען גנטי זהה. היא גם משמשת זוגות שונים שלא תכננו במקור היריון פונדקאי, אלא הריון רגיל לאחר ההפריה, אך נסיבות חייהם הובילו אותם לכך. מרכז סורמום לפונדקאות מספק שירותי שינוע בטוחים של העוברים מארץ המקור לארץ שבה מבוצעת ההחזרה לרחם.

טכנולוגיות רפואיות מודרניות אלה להקפאת זרע, ביציות ועוברים שהופרו בתנאי מעבדה מבטיחות כי הם יישמרו לשנים רבות לאחר ההפריה או השאיבה – לעשר שנים ויותר. המחקרים שנעשו בתחום מראים כי זמן ההקפאה אינו פוגע או מפחית את סיכויי ההצלחה של פונדקאות עם עוברים מוקפאים או כאלה שנוצרו מהפריית זרע וביציות שהוקפאו לאורך זמן.

אחת הסיבות המרכזיות לכך היא פיתוחה של שיטת הקפאה מהירה הקרויה Vitrification. אם בעבר בין 25-30 אחוז מהעוברים שהוקפאו נמצאו לא מתאימים להחזרה, הרי ששיטה חדשנית ומתקדמת זו מעלימה לחלוטין את את הסכנות שנוצרו בשיטה הקודמת, ה”איטית”. זו גם הסיבה מדוע המומחים שלנו בסורמום ממליצים לבצע את ההקפאה במרכזים רפואיים הפועלים בשיטה מתקדמת זו במידת האפשר ולהימנע כך מאכזבה עתידית.

תרומת ביציות

Донорство яйцеклетки

לחברת סורמום מאגר מקיף ומגוון של תורמות ביציות ממדינות שונות בעולם. הקריטריונים הקובעים למי מותר לתרום ביציות הם קפדניים ומחמירים לא פחות מאלה הקבועים עבור נשים המעוניינות לשמש כפונדקאיות. כל אחת מהתורמות במאגר שלנו נדרשות לעבור סינון רפואי ופסיכו-סוציאלי לפני שיוכנסו אליו. בנוסף, אנו מקפידים על הנהלים המחמירים ביותר המוכתבים בכל אחת מהמדינות בהן מצוי המאגר.

בדומה לדרישות המקובלות בכל העולם, תורמות הביציות במאגר הן בגילאי 18-32, בריאות באופן כללי ובעלות מערכות רבייה בריאות בפרט. מרכז “סורמום – משפחה יוצרת משפחה” מאפשר לכם לבחור מתוך המאגר 2-3 מועמדות שיתאימו לצרכים והרצונות האישיים שלכם מבחינת נתונים חיצוניים, גיל, השכלה, דת, נטייה מינית ועוד. לאחר שבחרתם אותן, המועמדות עוברות בדיקות סינון נוספות, שלפי תוצאותיהן נבחרת המועמדת הסופית.

לפניי שאיבת הביציות, שחלות התורמת עוברות גירוי הורמונלי שיבטיח ביוץ מתוזמן וייצור מספר רב של זקיקים וביציות. לאחר שאיבתן, ניתן להפרות את הביציות וליצור עמן עוברים טריים בהפריה חוץ גופית, או להקפיא אותן ולשמור עליהן לשימוש עתידי. בסורמום אנו עובדים עם מרפאות הפריון הטובות ביותר בעולם, המבטיחות ששאיבת הביציות תעשה בבטחה מרבית והשימוש בהן ייעשה ביעילות המקסימלית.

אבחון גנטי טרום השרשה

Предимплантационная генетическая диагностика

טכנולוגיית האבחון הגנטי טרום השרשה (PGD) מאפשרת לשלול את קיומן של מחלות גנטיות בעובר שנוצר בהפריה חוץ גופית לפני החזרתו לרחם האם הפונדקאית. זוהי השיטה המודרנית ביותר לאיתור פגמים גנטיים או כרומוזליים בעוברים ומומלץ ביותר לבצע אותה במקרים שבהם ההורים הביולוגים מודעים לפתולוגיות תורשתיות כאלה אצלם.

טכנולוגיות אבחון חדשניות אלה מאתרות פגמים כרומוזליים העשויים לגרום לתסמונת דאון, להמופיליה, לניוון שרירים על שם דושן ול-15 מחלות גנטיות נפוצות נוספות. ניתן גם לדעת מראש את מין העובר באמצעות טכנולוגיה זו, אך יש לדעת שהדבר אסור על פי חוק במרבית המדינות בעולם, מטעמים ברורים.

הבדיקה אינה פוגעת בעובר או משנה דבר בהרכב התאי או הגנטי שלו ובעוברים של היום החמישי (בלסטוציסטים) היא מבוצעת על ידי לקיחת ביופסיה משכבת התאים החיצונית שלו. בסורמום אנו משקיעים משאבים רבים על מנת להעמיד לרשות לקוחותינו את הבדיקות המתקדמות ביותר ולהמשיך לסייע בהמשך המחקר והפיתוח שלהן.

Back to Top
Product has been added to your cart