שאלות ותשובות נפוצות בנושא פונדקאות

מי זכאי להסתייע בשירותי אם פונדקאית בישראל, ובאילו תנאים?

חוק הפונדקאות בישראל מתיר פונדקאות לבני זוג הטרוסקסואלים (גבר ואישה), נשואים או ידועים בציבור בלבד. החוק אינו תומך בהורים יחידנים ובזוגות חד-מיניים והפתרון ההולם עבורם הוא מסלול פונדקאות בחו”ל המוצע על ידי “סורמום – משפחה יוצרת משפחה”.

מהו הסכם פונדקאות ומהי חשיבותו?

הפונדקאות חייבת להיות מגובה ומלווה בהסכם משפטי מקצועי, המפרט את החובות והזכויות של כל אחד מהשותפים להליך ומסדיר את התחייבויות ההורים המיועדים כלפי האם הפונדקאית ולהפך. אופי ההסכם ותוכנו משתנים ממדינה למדינה ובין מקרה אחד למשנהו, אך בכולם נכלל הוויתור של האם הפונדקאית על האחריות ההורית על היילוד, והתחייבותה להעברתו להורים המיועדים מיד לאחר הלידה.

את ההסכם מנסח עו”ד המתמחה בהליכי פונדקאות ובישראל הוא מועבר לוועדת אישורים מיוחדת מטעם משרד הבריאות, הבוחנת את בקשות והסכמי הפונדקאות ומחליטה האם לאשר אותם או לא.

האם ניתן לבצע פונדקאות באופן עצמאי וללא ליווי של סוכנות מקצועית?

באופן עקרוני ניתן לבצע פונדקאות באופן עצמאי. יחד עם זאת, הפונדקאות היא הליך מורכב וקשה, הטומן בחובו סיכונים רבים – הן מבחינה אישית ורגשית והן מבחינה משפטית.

חשוב להבין כי שיתוף פעולה עם סוכנות פונדקאות אמינה הוא הכרחי משום שהוא מספק להורים המיועדים מגוון רחב של שירותים רפואיים, משפטיים, רגשיים ואדמיניסטרטיביים מומחים בפונדקאות. אלה מרוכזים במקום אחד ומנוהלים ומפוקחים על ידי אדם אחד.

ליווי של סוכנות מקצועית מבטיח שמירה על סודיות ולקיחת אחריות מלאה על תכנון הליך ופיקוח על ביצוע כל אחד ואחד מהשלבים הרבים שלו. ההורים המיועדים זוכים לפניות רגשית המאפשרת להם להתרגש לקראת השינוי הצפוי להם ולהתכונן אליו בנחת.

לבסוף, שיעור הצלחת ההליך כשהוא נעשה עלי ידי סוכנות מקצועית ובעלת מוניטין הוא גדול פי כמה וכמה מאשר זה הנעשה באופן עצמאי, משום שהוא מתוכנן בקפידה להשגת התוצאות הטובות ביותר שניתן.

מי מטפל בכל הביורוקרטיה?

מי מטפל בכל הביורוקרטיה?
מרכז “סורמום – משפחה יוצרת משפחה” מלווה את הליך הפונדקאות שלב אחר שלב מתחילתו ועד לאחר הלידה. אנו מחויבים לטפל באופן המהיר, המקצועי והטוב ביותר בכל בעיה או קושי שיעלו בדרך, להעניק לכם ייעוץ וליווי אישי תוך שמירה על שקיפות מלאה, לשמור על זכויותיכם ולעזור לכם להגיע אל המטרה הסופית בצורה הקלה והנוחה ביותר.

למידע נוסף אודות פונדקאות בישראל ובעולם

Back to Top
Product has been added to your cart