fbpx

פונדקאות בארה”ב

החקיקה בארה”ב מבוססת על השקפה ליברלית לפיה הזכות להורות ולמשפחה שמורה ללא הבדלי נטייה מינית ומצב משפחתי, ועל כן היא יעד מבוקש ליחידנים וזוגות חד מיניים המבקשים להגשים את חלומם להורות.

מדוע בחו”ל ומדוע בארצות הברית?

הבאת ילד לעולם באמצעות הליך פונדקאות היא פעמים רבות המוצא היחיד עבור לא מעט זוגות הטרוסקסואלים, חד מיניים והורים יחידנים המבקשים להגשים את חלום ההורות שלהם.

בשנים האחרונות גוברת המודעות לפונדקאות, אפשרויותיה ומגבלותיה בישראל, וניתן לנושא מקום נרחב בשיח הציבורי השגרתי ואפילו היומיומי. סוגיות רבות הקשורות לפונדקאות נדונות ומדוברות באמצעי התקשורת השונים, המספקים כך מענה לשאלות ולדילמות הניצבות בפני הזוגות העומדים בפני החלטה כמו גם להורים המיועדים שכבר מצויים בעיצומו של ההליך.

בנוסף, הממסד הביורוקרטי והדתי בישראל עברו שינוי מפליגים והם מכירים כיום בילדים הנולדים דרך תהליכי פונדקאות באופן מלא. ההתקדמות הגדולה של השנים האחרונות היא תולדה של השילוב בין הביקוש לידע וההוצאה לפועל של התהליך, כך שמדינות רבות, וישראל ביניהן, הסדירו את התחום בחקיקה מודרנית וברורה. יחד עם זאת, בדומה למרבית המקומות בעולם, בישראל חוק הפונדקאות אינו מכיר בזכותם של הורים יחידנים וזוגות חד מיניים להפוך להורים בדרך זו.

אבות גאים בוחרים בדרך האמריקאית

עד לפני מספר שנים, מרבית המדינות שיחידנים וזוגות חד מיניים, כמו גם זוגות הטרוסקסואלים, ביצעו בהם את הפונדקאות היו הודו, תאילנד ונפאל. בשנים האחרונות הצטמצמו האפשרויות הללו באופן ניכר ויעדים אחרים נכנסו לתמונה, ביניהם מדינות מזרח אירופה, כמו גאורגיה ואוקראינה. אך אלה אינם מתירים למי שאינם זוגות הטרוסקסואלים לעשות זאת בתחומן.

מול אלה, הפכה הפונדקאות בארצות הברית למוצא היחידי כמעט עבור יחידנים וזוגות חד מיניים המבקשים להפוך להורים. בחינת היתרונות והחסרונות של הפונדקאות בארצות הברית מבהירה עוד יותר בבירור מדוע זוגות גאים, כמו גם אבות גאים יחידנים בוחנים אפשרות זו ברצינות יתרה.

יתרונות הפונדקאות בארצות הברית

לפני הכל, יש להבין כי ארצות הברית אינה מתפקדת כישות ממשלתית אחת, שכן היא מורכבת מ-50 מדינות שונות, שלכל אחת מהן מערכת חוק ומשפט שונה ונפרדת. וכך, ישנן מדינות רבות בארצות הברית המתירות ביצוע תהליכי פונדקאות בשטחיהן, בעוד שאחרות אינן מתירות זאת. במדינות שבהן מותרת הפונדקאות, היא מותרת לכלל האוכלוסייה, ובכללה זוגות חד מיניים והורים יחידנים, ללא התייחסות לדת, למוצא או לנטייה מינית.

בנוסף, רמת שירותי הרפואה בתחום הפריון בארצות הברית היא גבוהה במיוחד ונעשה בהם שימוש בטכנולוגיות רפואיות מתקדמות וחדשניות.

לבסוף, בשל האוכלוסייה הרבה והמגוונת והפתיחות הרבה לפונדקאות על כל הבטיה וגווניה, כולל הורות חד מינית ויחידנית, מאגר תורמות הביציות והמועמדות לפונדקאות בארצות הברית הוא גדול במיוחד, ובשונה מישראל, למשל, אינו מהווה גורם לעיכוב ביציאת ההליך לדרך.

זאת ועוד, לרשות הזוג או ההורה יחידני השוקלים להביא ילד לעולם באמצעות הליך פונדקאות בארצות הברית עומדת האפשרות לבחור את תורמי הזרע והביצית לפי מוצאם ומראם. מאחר וארצות הברית היא אחת המדינות המגוונות בעולם מבחינת הרכב האוכלוסייה שלה, הרי שלהורים המיועדים מגוון רחב העומד לרשותם לבחירה.

חסרונות הפונדקאות בארצות הברית

להליך הפונדקאות המבוצע באחת ממדינות ארצות הברית המתירות זאת שני חסרונות גדולים ומשמעותיים, הקשורים זה בזה – המרחק הגדול מישראל והעלות הגבוהה. כך, למשל, כאשר מתעורר הצורך לסוע לארצות הברית מדובר בטיסות ארוכות ויקרות המכבידות על ההורים המיועדים. גם עלויות השהייה בארצות הברית הן גבוהות. לבסוף, ההימצאות בקשר שוטף עם הצוות הרפואי המטפל ועם האם הפונדקאית היא מסובכת ומורכבת יותר בשל הפרשי השעות ועשויה לגרום לאי נוחות מרובה, המגבירה את הלחץ והמתח שההורים המיועדים מצויים בהם גם כך.

מדוע להיעזר בשירותי סורמום בהליכי פונדקאות בארצות הברית?

בשל המורכבות הרבה של ביצוע הליך הפונדקאות בארצות הברית, מומלץ להיעזר בשירותי הליווי של סוכנות מקצועית, שתיתן מענה לכל עניין הקשור בתהליך ויש לה ניסיון רב בעבודה – הרפואית, המשפטית והאדמיניסטרטיבית – מול הגורמים השונים בארצות הברית.

מרכז “סורמום – משפחה יוצרת משפחה” מעניק ליווי מקצועי ואישי ללקוחות הבוחרים לבצע פונדקאות בארצות הברית ומציע את נסיונו הרב ושיתופי הפעולה הממושכים שלו עם מרכזים רפואיים בתחום הפריון בפלורידה ובטקסס.

Back to Top
Product has been added to your cart