[email protected]   הנחושת 2, ת"א, טל'  03-7281160

השמש הטובה של גונל הביאה אליה אימהות מאושרת

“נס גדול קרה לנו, אחרי 24 סבבי הזרעה, 6 טיפולי IVF, והריון מחוץ לרחם שהסתיים בכריתת חצוצרות, ואין מילים לתאר את ההרגשה להיות אמא, מוצפת באושר ואהבה”, מספרת לנו גונל, בת 37, נשואה באושר לאליאס, וביחד הם הורים לתימור בן השנתיים, שנולד ביום ההולדת של אביו, ולעולם יהיה השי הגדול והמרגש, מכולם.
גונל (בתורכית: שמש לעולם), ילידת תורכיה, בעלת תואר ראשון ושני בהיסטוריה וארכיאולוגיה.
כיום, גונל מלווה זוגות המבקשים להגשים הורות, בפונדקאות בישראל ובחו”ל, בחברת “סורמום”. הלב הגדול שלה, והדרך הארוכה רצופת התסכול והכאב שחוותה, מאפשרת לה להיות אוזן קשבת ותומכת, תוך הבנה מהמקום האישי מאד שלה.
בגיל 26 נישאה לאליאס, וביחד חלמו על משפחה גדולה. 3 חודשים לאחר שנישאו, גונל הרתה לשמחת ליבם, אך בני הזוג לא ידעו, כי זהו תחילתו של מסע מורכב רצוף מכשולים, בדרך אל ההורות.
“בשבוע ה-12, יומיים בלבד לאחר שגילינו שאני בהריון, חשתי כאבים חזקים מאד. הובהלתי לחדר הניתוח, בשל הריון מחוץ לרחם. שתי החצוצרות התפוצצו. משם, אינני זוכרת דבר, כי התעלפתי.
“מאוכזבת וכואבת, ובעיקר מופתעת
ממשמעות המצב החדש, התחלתי לחשוב ביחד עם אליאס, על הצעד הבא.
“וכך, התחיל מסע ארוך ומייגע בן שנתיים. הליך הזרעה שלא צלח, בכל חודש, אכזבה חדשה בכל חודש, וכאב לב גדול, 24 פעמים !
“כאשר הגענו להבנה שבדרך זו לא נגשים את החלום, עברנו לסדרת טיפולי IVF בבתי חולים במרכז הארץ. בכל חודש, בו הטיפול כשל, אמרו לי מחדש, כי הסיכוי שלי להיות אמא, קטן מאוד. אבל, אני נעתי בין יאוש לתקווה, ולאמונה, שעוד אחבוק תינוק קטן בין זרועותי, ואדע שהוא שלי.
“אליאס, שראה את סבלי הרב, ואת המתרחש בליבי, בנפשי ובגופי, אמר לי: ‘בואי נחשוב על אפשרות אחרת, למשל אימוץ’.
“ובכל זאת, החלטנו לנסות עוד פעם אחת ואחרונה. בדאגה ובהתרגשות הגענו אל פרופ’ אדריאן שולמן, מומחה לרפואת נשים ופריון, עליו קיבלנו המלצה חמה”.
“יש לך סיכוי של כ-15 אחוז להרות”, אמר לנו, “ואעשה את המיטב כדי שאת תהיי בהם”. בלב רועד הקשבנו, התרגשנו והסכמנו לצאת לדרך, אל טיפול ה-IVF השישי שלי !
“הנס הגדול קרה ! הבדיקה (**) הראתה תוצאה בעלת ערכים גבוהים, ואני, כלא מאמינה, התקשרתי אל אליאס, שהגיע מיד הביתה. ישבנו שנינו, מחובקים ובוכים יחדיו, מהתרגשות.
“אך גם עכשיו, המסע רק התחיל.
מהשבוע ה-12 נאלצתי להתחיל בשמירת הריון, בשל סוכרת הריון, שנשארה כסוכרת, גם לאחר הלידה. בדיקות, אישפוזים תכופים, ובעיקר תפילה גדולה בלב – שהעובר שלנו יתפתח באופן תקין. כל קושי היה שווה זאת.
“מה החזיק אותי ? הרצון העז להיות אמא. ידעתי שאני חייבת להילחם ולהיות חזקה.
“בשבוע 34 הרופא המליץ על זירוז בגלל ערכי סוכר גבוהים מאד, שכבר היוו סכנה לעובר.
♦המתנה הגדולה ביותר לאהובי♦
“הרופא שלי ביקש שאגיע ללידה ב-6 בינואר. “זהו יום ההולדת של בן זוגי”, אמרתי לו. “העניקי לו את המתנה היפה ביותר”, השיב לי.
“המועד המיוחל הגיע. לאחר 9 שעות של צירים, הדופק של העובר ירד, והובהלתי בדחיפות לניתוח קיסרי. כשהוציאו את תימור, התעוררתי מיד לשמע בכיו. ברגע הבלתי ניתן לתיאור במילים הזה, ידעתי:” אני אמא”!
“בכל יום מחדש, אנו שואלים את עצמנו, איך חיינו עד היום, בלעדיו. אלה חיים, אך ללא חיים. ולנו יש את תימור, שפירוש שמו בתורכית – איש הברזל, שמחייך אלינו, והגיע כשי משמיים וממני, ליום הולדתו של אליאס אהובי, שעמד לצידי, בדרך ארוכה ומתסכלת”.
“אל תוותרי”, אני אומרת לכל אשה.
“אל תרימי ידיים, כי יש אור בקצה הדרך. כאן, ב”סורמום”, אני בטוחה שזהו המקום הנכון עבורי, בו אוכל לתרום את המיטב שבי – מתוך הנסיון שלי, של עשור שלם, בדרך להורות”.
✴זוהי הזמנה אישית ממני אליכם, בואו נכיר ונדבר, ונמצא את הדרך להגשים את חלומכם, להיות הורים.✴
שלכם,
גונל
** חלבון ה-hCG-B מיוצר ע”י השליה בזמן הריון. הבדיקה משמשת לאישור או שלילת הריון ולמעקב אחר בריאות העובר. ניתן לאתרו בדם כ – 10 ימים לאחר ההתעברות, כאשר הביצית המופרית הושרשה ברחם.
💠חולמים להיות הורים, אך הדרך איננה מאירה לכם פנים?
צרו עימנו קשר:
◀גונל למפורט, מלווה זוגות בדרך להורות.

Skip to content