פונדקאות בארה"ב

הבאת ילד לעולם באמצעות תהליך של פונדקאות עשויה להיות המוצא היחיד של לא מעט זוגות חד מיניים או זוגות דו מיניים, להגשמת חלום ההורות. בשנים האחרונות ישנה מודעות הולכת וגוברת לנושא הפונדקאות וניתן לו מקום רב בשיח הציבורי השגרתי ואפילו היומיומי. סוגיות רבות הקשורות לנושא נדונות ומדוברות באמצעי התקשורת וניתן מענה לשאלות או דילמות רבות המועלות על ידי בני זוג בעצמם. בנוסף ישנה הכרה של הממסד הבירוקרטי והדתי בילדים הנולדים דרך תהליכי פונדקאות וישנה התקדמות גדולה בנושא המתרחשת בעיקר בשל ביקוש לידע ומידע והוצאה לפועל של תהליך זה לשם יצירת הורות ואף במקומות רבים בעולם קיים חוק הפונדקאות לזוגות חד מיניים.

אבות גאים בוחרים בדרך האמריקאית

עד לפני כמה שנים, המדינות שהיו נחשבות לכאלה שבהן מתבצעים רוב תהליכי הפונדקאות היו הודו, תאילנד ונפאל. בשנים האחרונות הצטמצם באופן משמעותי מספר תהליכי הפונדקאות המדינות אלה וניתן יותר ויותר לשמוע על מדינות מזרח אירופה, כמו גאורגיה ואוקראינה ואפילו על תהליכי פונדקאות בארה"ב – המבוקשים מאד על ידי זוגות חד מיניים. כאשר בוחנים את היתרונות והחסרונות של ביצוע התהליך בארצות הברית ניתן להבחין ביתרונות רבים וקל להבין מדוע זוגות ואבות גאים רבים בוחנים אפשרות זו ברצינות.

ראשית, חשוב להבין שארצות הברית אינה מתפקדת כישות ממשלתית אחת בנושא של פונדקאות בארצות הברית, שכן היא מורכבת מ- 50 מדינות שונות אשר לכל אחת מהן מערכת חוק ומשפט שונה ונפרדת. כחלק ממערכת חוקים של כל מדינה – מוגדר בה במפורש מה מותר ומה אסור בה. ישנן מדינות המתירות ביצוע תהליכי פונדקאות בשטחיהן וישנן מדינות שלא מאפשרות זאת ומדובר בהליך לא חוקי בין גבולותיהן. כך למשל ישנן מדינות המכירות בזוגות חד מיניים כזוגות לכל דבר וישנן כאלה שלא.

פונדקאות בארצות הברית

פונדקאות בארה"ב – יתרונות

במדינות שבהן מותרת הפונדקאות, היא מותרת לכל האוכלוסיות ובכללן זוגות חד מיניים והורים יחידניים ללא התייחסות לדת או מגזר. רמת שירותי הרפואה נחשבת לגבוהה מאד וישנו שימוש בטכנולוגיות רפואיות מתקדמות וחדישות. בזכות האוכלוסייה הרבה בארצות הברית – אין מחסור בנשים המוכנות לתרום ביציות לצורך פונדקאות וישנה פתיחות רבה לנושא זה על כל היבטיו ורבדיו.

כאשר זוג שוקל להביא ילד לעולם באמצעות תהליך פונדקאות בארצות הברית הוא עושה זאת מתוך מחשבה והבנה שבארצות הברית ניתן לבחור את תורמי הזרע והביצית וכך אפילו לבקש תורם או תורמת בעלי מראה מסוים. בשל היותה של ארצות הברית המדינה המגוונת ביותר בעולם מבחינה דמוגרפית, הרי שכל מראה חיצוני הוא בגדר אפשרות קיימת וסבירה עבור התינוק שייוולד באמצעות תהליך הפונדקאות.

פונדקאות בארה"ב – חסרונות

לתהליך פונדקאות באחת ממדינות ארצות הברית ישנם שני חסרונות גדולים ומשמעותיים – מרחק גדול ועלות גבוהה מאד. שני חסרונות אלה קשורים זה בזה. כאשר יתעורר צורך לנסוע – על בני הזוג לממן את עלות כרטיסי הטיסה ובשל המרחק הגדול – יהיה המחיר יקר והטיסות ארוכות. במקרים רבים אין מדובר בטיסה ישירה אלא בטיסת המשך נוספת המאריכה את הדרך והזמן ומייקרת עוד יותר את העלות. כאשר יש צורך לעמוד בקשר עם נושאת העובר או עם הרופאה המטפל – יש צורך להתחשב בהבדלי זמן גדולים העלולים לגרום לאי נוחות למי מהצדדים.

סוכנות שי לי פונדקאות

כידוע פונדקאות לזוגות חד מיניים בישראל אינה זמינה וזוגות רבים צריכים למצוא פתרונות במקומות מחוץ לישראל. בשל יתרונות וחסרונות אלה מומלץ שאת התהליך של פונדקאות בארצות הברית תלווה סוכנות מקצועית הנותנת מענה לכל עניין הקשור בתהליך ויש לה ניסיון רב. סוכנות שי לי פונדקאות נותנת ליווי ללקוחות הבוחרים לבצע פונדקאות בפלורידה/ טקסס באופן מסור ומקצועי ביותר.